کد خبر: ۶۹۶۶۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

رئیس ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان در شهر سیل زده پلدختر با بیان اینکه از ۲۹۰۰ واحدتعمیری پلدختر ۲۶۵۰واحد کمک‌های بلاعوض دریافت کردند گفت:۱۰۰ واحد مسکونی در شهر پلدختر جابه جا می‌شوند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مهدی صدر رئیس ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان در شهر سیل زده پلدختر گفت: ستادمعین استان اصفهان از روز ۱۳ فروردین در شهر سیل زده پلدختر مستقر شده و از همان موقع بحث ارزیابی منازل مسکونی آسیب دیده از سیلاب و پاکسازی شهر انجام شد و هم‌اکنون در حال آواربرداری واحد‌های احداثی هستیم که تا این لحظه ۱۱۷ واحد آواربرداری شده است.

وی با بیان اینکه کل واحد‌های احداثی در شهر پلدختر ۲۵۰ واحد بوده افزود: از ۲۵۰ واحد احداثی ۱۰۰ واحد باید جابه‌جا شود، چون در حریم رودخانه کشکان قرار دارد و آوار‌برداری ۱۱۷ واحد آغاز شده وبیش از ۶۰ درصد کار‌ها انجام شده است.

رئیس ستادمعین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان در شهر سیل زده پلدختر بابیان اینکه دو هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری در شهر پلدختر وجود دارد عنوان کرد: حدود دو هزا رواحد به بانک‌های عامل معرفی شده وهزار واحد نیز کمک‌های بلاعوض را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه از دو هزار و ۹۰۰ واحدتعمیری حدود دو هزار و ۶۵۰ واحد کمک‌های بلاعوض را دریافت کردند بیان کرد:در تلاش هستیم طی دو هفته آینده کل کمک‌های بلاعوض به واحد‌های تعمیری پرداخت شود.

صدر گفت: به مالکان ۵۰۰ واحد تجاری آسیب دیده تسهیلات تعمیری تجاری داده شده و برخی هم جا ماندند که مابقی هم ظرف دو هفته آینده به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فاز تسهیلات سرمایه‌ای وسرمایه در گردش واحد‌های تجاری که به بهره برداران یا مالکان تعلق می‌گیرد ار روز گذشته شروع شده تصریح کرد: صنف نانوایی‌ها به بانک‌های عامل معرفی شدند ومابقی صنف‌ها هم تا سقف ۴۵ میلیون تومان را به بانک‌ها معرفی خواهیم کرد.

صدر اظهارداشت: روز گذشته با استاندار لرستان جلسه برگزار کردیم که ضمانت تسهیلات سفته زنجیره‌ای است و دو تا سه نفر باید به بانک‌ها مراجعه کرده وضامن همدیگر شوند وبانک‌ها هم قانونا باید براساس سفته زنجیره‌ای عمل کنند.

انتهای پیام/پ

بازسازی و جابجایی روستاهای سیل زده در لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر