کد خبر: ۶۹۶۶۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
کد خبر : ۶۹۶۶۶۲۷
سردار نقدی در همایش مدیران هیئت رزمندگان اسلام:

سردار نقدی به اهمیت توجه به بیانیه گام دوم در هیئت‌ها و الگو گیری از آن برای پیشرفت کشور پرداخت.

مهمترین ظرفیت ما در شرایط فعلی جوانان انقلابی هستند / نباید در هیئت‌ها از بیانات رهبری غافل شویمبه گزارش خبرنگار  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار نقدی معاون هماهنگ کننده کل سپاه در سومین روز همایش مدیران هیئت رزمندگان اسلام گفت: به حال شما مدیران هیئت‌ها غبطه می‌خورم که خدمتگزار هیئت‌ها هستید؛ این سند برائت از آتش است. نفس این کار سراسر ارزش است چرا که بیان کرامات اهل بیت (ع) و نشر فرهنگ حسینی توفیق بزرگی است.

وی افزود:همه به عنوان شاگردان مکتب اهل بیت (ع) باید بدانیم که ولایت بزرگترین سرمایه ماست. واجب‌تر از خواندن آیات قرآن واجب‌تر از حدیث، گوش کردن به پیام ولایت است.  تمام عباراتی که ولی ما در گام دوم انقلاب می‌فرمایند استنادات قرآنی دارد. تمام بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بر مبنای آیات و روایت بوده و هست و اهتمام به ولایت نکته‌ای است که باید در هیئت‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

سردار نقدی ادامه داد: در بیانیه گام دوم انقلاب، وضعیت فعلی کشور مواضع کلی نظام دکترین و اصول ما در شرایط فعلی و وظیفه ما در این شرایط کشور گفته شده است. باید این موضوعات را برای مخاطبان در هیئت بیان کنید. این بزرگترین کاری است که باید در هیئت‌ها انجام دهیم. این همان تفسیر بروز امام حسین و قیام عاشوراست. اگر امام زمان حضور داشتند همین موضوع را به ما می گفتند.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم موضوعی است که مقام معظم رهبری مدت‌ها روی آن کار کردند به همین دلیل محتوای بسیار مهمی دارد، گفت:گزاره‌های فراوانی از متن گام دوم بدون هیچ تکراری وجود دارد که می‌توان با کارشناسان گوناگون در صدا و سیما مورد بررسی قرار داد و همچنین جای انجام کار‌های پژوهشی و نگارش کتاب را دارد.

ملی کردن فضای مجازی از ملی کردن صنعت نفت اهمیت بیشتری دارد

سردار نقدی با بیان اینکه مشکل ما این است که رسانه‌ها دست بیگانگان است و ما باید فناوری و فضای مجازی را ملی کنیم،گفت: ملی کردن فضای مجازی از ملی کردن صنعت نفت اهمیت بیشتری دارد. همه ما باید برای تحقق شبکه ملی اطلاعات و خودکفایی در عرصه فضای مجازی کمر همت ببندیم چرا که مهمترین ظرفیت ما در شرایط فعلی جوانان انقلابی هستند.

وی با بیان اینکه این بیانیه به ما چشم انداز می‌دهد، گفت: تمدن اسلامی و آمادگی برای طلوع ولایت امام عصر (عج) چشم انداز سند گام دوم طبق فرمایش مقام معظم رهبری است. رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم نگاهی به گذشته کردند. ایشان می‌فرمایند که دشمن تحلیل نادرست از چهل سال گذشته می‌کنند و این چهل سال بسیار پر افتخار است.

سردار نقدی با بیان اینکه خلاصه کلام ولایت در گام دوم این است که ما از صفر شروع کردیم و به دشمن اصلی استکبار تبدیل شدیم و دشمن را به حال مرگ در آوردیم، گفت: ما قبل از انقلاب چه داشتیم. یک کشور عقب مانده و بی سواد بودیم که ظرف ملامین و شلنگ را از اسرائیل می‌آوردند. در نظام سابق یک اختراع در دانشگاه انجام نمی‌شد. ثروت ما را می‌بردند، جمعیتمان یک سوم امروز بود و اکثر مردم فقیر و گرسنه بودند. بیش از ۸۰ درصد مردم برق نداشتند. اکثر مردم در روستا بودند که نه آب آشامیدنی نه گاز نه بهداشت و هیچ چیز دیگر نداشتند.

معاون هماهنگ کننده کل سپاه ادامه داد: ما از نظر اقتصادی، فرهنگی و نظامی پیش از انقلاب هیچ چیز نداشتیم. کشور ما مملو از مستشاران انگلیسی بود و ما در ابتدا الگویی نداشتیم. در دنیایی که همه ابر قدرت‌ها علیه ما بودند و کسی ما را کمک نمی‌کرد با آزمون و خطا شروع کردیم. از آنجا به جایی رسیدیم که نیروگاه داریم و موشک به فضا می‌فرستیم. امروز ما بزرگترین سد‌های دنیا را ساختیم و البته ذکر این نکته ضروری است که توجه داشته باشیم کدام انقلاب‌ها به چهل سالگی رسیدند.

سردار نقدی در ادامه بیان کرد: انقلاب فرانسه بعد از دو سال شکست خورد. بعد از سه بار انقلاب در فرانسه این کشور به دست ناپلئون که مرد ظالمی بود، رسید. انقلاب ما بعد از ۴۰ سال به جایی رسیده که مقام معظم رهبری دیروز عملی تاریخی انجام داد. رهبر انقلاب ترامپ را در جایگاهی ندانست که با او مکاتبه کند و ما بعد از چهل سال ذره‌ای از مواضعمان عقب نشینی نکردیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز شرایطمان به گونه ای است که به جامعه سازی، خود سازی و تحول درونی نیاز داریم،گفت: باید آماده باشیم که انقلاب را به نسل جوان بسپاریم. رهبر انقلاب در این بیانیه می‌فرمایند که مهمترین آسیب ما بی توجهی به ارزش‌های انقلاب است. در زمان جنگ عراق با تمام وجود و حمایت همه جانبه، استکبار جهانی جلوی ما ایستاد. تمامی هواپیما‌های نظامی در پایان جنگ تحمیلی دو برابر ابتدای جنگ شده بود. موشک‌ها و سلاح‌های نظامی عراق در پایان جنگ چندین برابر ابتدای جنگ بود. ما با دستان خالی ایستادیم و الان ما در مشکلات اقتصادی دستمان خالی نیست. نیروی انسانی، محصولات، مخازن طبیعی و انرژی مواد اولیه علم و فناوری از جمله عناصری است که یک کشور برای پیشرفت به آن احتیاج دارد که ما همه این‌ها را داریم.

معاون هماهنگی سپاه گفت:سومین کشور دنیا در دارا بودن بیشترین مهندس و پانزدهمین کشور دنیا از نظر پیشرفت علمی هستیم. کمتر از ده کشور دنیا انرژی هسته دارند؛ انرژی هسته‌ای که ما خودمان آن را به دست آوردیم. جنگ با جوانان همین کشور اداره شد. اگر مدیران ما طبق فرمایش رهبر انقلاب از ارزش‌ها و انقلاب دور نشوند مشکلی در اداره کشور نیست.

وی گفت: باید از این ظرفیت در عرصه فضای مجازی هم استفاده کرد. امروز آمریکا هزار میلیارد دلار کسری بودجه دارد و به فروش زغال سنگ افتاده است این در حالی است که میلیارد‌ها دلار ذخیره بودجه این کشور در اوایل انقلاب بود. نظام انقلابی واژه‌ای است که در بیانیه گام دوم ابداع شده است. نظام انقلابی نظامی است که اصول غیر قابل تغییر و فروع پویا دارد.

سردار نقدی تاکید کرد:نگاه انقلابی، روحیه انقلابی و عمل جهادی طبق بیانیه گام دوم سه رکن ماست. هیئت‌ها باید دستگاه‌های دولتی را هیئتی کنند چرا که هیئت مظهر مدیریت جهادی است. هیئت‌ها را به سمت الگو گرفتن از دولت پیش نبریم. ایجاد امید از جمله وظایف اصلی ماست و باید با امید حرکت کنیم و از انقلاب حفاظت کنیم. این انقلابی است که باید به ظهور حضرت حجت(عج) منجر شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر