کد خبر: ۶۹۶۷۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: تنها مشکل فعالان اقتصادی ایرانی به ویژه خراسان رضوی برای حضور موفق در نمایشگاه‌های خارج از کشور هزینه‌های بالای ارزی است.

مشکل تجار در نمایشگاه‌های خارجی هزینه های ارزی استبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت : نوسان قیمت ارز و افزایش آن در سال گذشته بر نحوه برگزاری نمایشگاه‌های ایران در خارج از کشور تاثر داشت، زیرا حضور در نمایشگاه‌های خارجی مستلزم پرداخت مبالغ به صورت ارزی است واین مهم هزینه‌ها را برای تجار و فعالان اقتصادی افزایش داد.

وی افزود: هر سال در قانون بودجه، اعتباراتی برای تامین هزینه‌های حضور در نمایشگاه‌های خارجی و حمایت از فعالان اقتصادی در این عرصه پیش بینی می‌شود، اما یا تخصیص این اعتبارات به کندی صورت می‌گیرد یا به کلی پرداخت نمی‌شود.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: نمایشگاه، فرصت خوبی برای عرضه محصولات و کالا‌های ایرانی است لذا اگر سازمان توسعه تجارت با اختصاص ارز دولتی به رویداد‌های نمایشگاهی و شرکت‌های فعال در نمایشگاه‌های خارجی این مهم را مورد حمایت قرار دهد و شرکت شهرک‌های صنعتی استان با ابزاری که در اختیار دارد کمک مالی به فرآیند برگزاری نمایشگاه‌ها کند خراسان رضوی می‌تواند در موضوع نمایشگاه‌های خارجی حضور موثری داشته باشد.

رسولیان افزود: شاید در شرایط کنونی برگزاری نمایشگاه اختصاصی کالای جمهوری اسلامی در کشور‌های دیگر هزینه بر و دشوار باشد، اما حضور فعالان اقتصادی در نمایشگاه‌های خارجی و حمایت ارزی از آن‌ها می‌تواند بستر استفاده از فرصت بسیار خوب رویداد نمایشگاهی برای دستیابی به بازار‌های جهانی را فراهم کند.
 
انتهای پیام//ا.س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر