کد خبر: ۶۹۶۷۸۴۱
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: با آغاز فعالیت مجدد کشتارگاه صنعتی ایلام پس از ۱۶ ماه تعطیلی مطالبات کارگران با مدیریت جدید پرداخت شد.

پرداخت مطالبات کارگران کشتارگاه ایلام

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ شکرالله شیرخانی  در نشست با مدیرعامل، کارکنان و کارگران کشتارگاه صنعتی ایلام گفت: ۱۶ ماه از تعطیلی این کارخانه بدلیل سوء مدیریت پیشین می‌گذرد که با سرمایه گذاری مالک و مدیرعامل جدید پرداخت بدهی آنان در اولویت قرار گرفت.

وی افزود: مدیریت جدید با رونق تولید و برنامه مناسب با حفظ کارگران قبلی ۱۰۰ نیروی جدید نیز جذب خواهد کرد.

شیرخانی اضافه کرد: این کشتارگاه علاوه بر اینکه یکی از مجهزترین کشتارگاه‌های کشور است رونق مجدد آن تأثیر بسزایی بر معیشت خانوار‌ها بطور مستقیم و غیر مستقیم دارد که با تدبیر لازم می‌توان به هدف خود در راستای تأمین بهداشت استان نزدیک شد.

وی افزود: رونق این کارخانه نیازمند تعامل و همدلی بین کارگر و کارفرماست که گام اول برای راه اندازی مجدد آن خوب برداشته شده که به آن رسمیت می‌بخشد.

شیرخانی تاکید کرد: فعالیت کارگران از لحاظ بهداشتی در این کشتارگاه از اهمیت بالایی برخوردار است که متأسفانه مدیر قبلی با وجود در اختیار داشتن امکانات و حمایت مسئولان بدلیل سوء مدیریت از فرصت‌ها و ظرفیت داخلی به خوبی استفاده نکرده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام نیز گفت: هدف از راه اندازی کشتارگاه صنعتی ایلام که یکی از پنج کشتارگاه‌های خاورمیانه است، ایجاد یک بنگاه اقتصادی در حوزه غرب کشور بوده که متأسفانه دچار رکود طولانی مدت شده است.

مهدی پورسیابیدی افزود: از ابتدای سال ۹۶ که کشتارگاه صنعتی واگذار شد به دلیل عدم مدیریت پیشین دچار مشکلات فراوانی گردید که امیدواریم با مدیریت جدید فعالیت آن گسترش یابد.

پورسیابیدی اضافه کرد: ظرفیت این کشتارگاه در هر شیفت یک هزار رأس دام سبک و ۱۰۰ رأس دام سنگین است که باید با برنامه ریزی‌های مناسب از این ظرفیت استفاده شود.

وی یادآور شد: استان ایلام دارای سه میلیون رأس دام سبک بجز دام‌های کوچ رو استان‌های همجوار است، که باید این ظرفیت به فعلیت برسد.

مالک جدید کشتارگاه صنعتی ایلام نیز گفت: این کشتارگاه بدلیل سوء مدیریت پیشین باعث رکود کارخانه و از کار بیکار شدن افراد بسیاری شده که برای راه اندازی مجدد و فعالیت گسترده آن نیازمند تسهیلات و حمایت مسئولان هستیم.

علی امامی افزود: هم اکنون مهمترین مشکل کشتارگاه عدم سرمایه کافی در راستای حل مشکلات موجود است و برای حل این مشکلات نیازمند تسهیلات و حمایت سازمان جهاد کشاورزی و تأمین اجتماعی و … است.

انتهای پیام/اس

مطالبات کارگران کشتارگاه ایلام پرداخت شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر