کد خبر: ۶۹۶۷۸۷۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو گفت: محصولات پر مصرف کشاورزی برای ارتقای سلامت به صورت دایم پایش می‌شود.

پایش محصولات پرمصرف کشاورزی به صورت مداومبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، بهرام دارایی مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در بازدید خود از آزمایشگاه مرجع معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این مجموعه را برای ارزیابی به صورت مستقل در جنوب کشور توانمند برشمرد.

وی با اشاره به برگزاری یک دوره آموزشی توسط کارشناسان آزمایشگاه مرجع در زمینه کنترل غذا و دارو، مکمل‌های غذایی و ورزشی، دارو‌های سنتی و گیاهی در شیراز برای کارشناسان آزمایشگاه غذا و دارو شیراز و تغییرات در این زمینه بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز قطب پنجم کشور است که یکی از دانشگاه‌های اصلی کشور در زمینه ارائه خدمات بهداشت و درمان محسوب می‌شود.

دارایی در بازدید از بخش‌های مختلف آزمایشگاه کنترل غذا و دارو معاونت غذا و داروی دانشگاه واقع در دانشکده داروسازی شیراز ادامه داد: دانشکده داروسازی شیراز می‌تواند به افزایش توانایی آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو کمک کند و با توانایی ظرفیت موجود در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشکده داروسازی و مدیریت آزمایشگاه مرجع شاهد گسترش دامنه فعالیت‌ها در زمینه کنترل غذا و دارو در آزمایشگاه معاونت غذا و دارو باشد.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در گذشته پیرامون آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی، فیزیک و شیمیایی مواد غذایی در این دانشگاه پیشرفت خوبی داشته است، افزود: در این بازدید مشخص شد که در زمینه کنترل دارو، مکمل‌ها و فرآورده‌های سنتی، ورزشی و گیاهی نیز امکانات مورد نیاز تامین شده و با گذراندن دوره‌های آموزشی موردنیاز، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و معاونت غذا و داروی این دانشگاه پوشش بسیار مناسبی برای دانشگاه‌های منطقه پنج کشور است.

وی اظهار کرد: نظارت و پایش مداوم در سطح عرضه، کنترل و آموزش و کار‌های متنوعی که در این زمینه انجام می‌شود، این وظیفه را سنگین‌تر کرده که دانشگاه علوم پزشکی شیراز با توجه به امکانات و تجهیزات پیشرفته خود، نیاز‌های موردنیاز در این زمینه را برطرف کرده است.

دارایی تاکید کرد: با ارائه امکاناتی که از سوی سازمان غذا و دارو در اختیار این معاونت قرار می‌گیرد، انتظار می‌رود به افزایش توانمندی و ارتقاء خدمات رسانی به پیشبرد اهداف و فعالیت معاونت در این زمینه کمک شود.

وی تصریح کرد: معاونت غذا و داروی دانشگاه توانایی ارزیابی بیش از ۲۰۰ نمونه سم را با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته خود دارد که می‌تواند به پایش مداوم باقی مانده سموم کشاورزی بسیار کمک کند.

انتهای پیام/ت

پایش محصولات کشاورزی به صورت مداوم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر