کد خبر: ۶۹۶۷۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان گفت: طی ۲ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ تعداد ۷۹۸ گزارش مردمی از طریق ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اخذ شده است .

اخذ ۷۹۸ گزارش مردمی از طریق ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استاننادر میرشکار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت:  طی ۲ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ تعداد ۷۹۸ گزارش مردمی از طریق ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سطح استان اخذ شده است.

وی ادامه داد: از تعداد ۷۹۸ گزارش دریافتی تعداد ۱۱۹ مورد از طریق عموم مردم و ۶۷۹ مورد نیز از طریق ناظرین افتخاری بوده است و سهم شکایات از کالا ۶۴۵ مورد و سهم شکایات از خدمات ۱۵۳ مورد می‌باشد که ۵۱۷ مورد تلفنی، تعداد ۱۵۵ مورد حضوری، تعداد ۴۷ مورد کتبی، تعداد ۴ مورد از طریق پورتال و ۷۵ مورد نیز از طریق پیامگیر دریافت شده است .

میرشکار در ادامه بیان داشت: از کل ۷۹۸ گزارش دریافتی تعداد ۲۸۷ مورد متخلف شناخته شده است و تعداد ۳۴۹ مورد غیر متخلف، تعداد ۴۰ مورد منجر به جلب رضایت مشتری گردیده و تعداد ۱۲۲ مورد نیز در دست بررسی است .

وی در ادامه در خصوص بیشترین کالا و خدمات مورد شکایت طی دو ماهه ابتدایی امسال ابراز داشت: طی این مدت ۶۶ مورد مربوط به لبنیات، تعداد ۴۸ مورد مربوط به میوه، تعداد ۶۱ مورد مربوط به نان، تعداد ۱۳ مورد مربوط به روغن مایع، تعداد ۲۰ مورد مرتبط با شرکت‌های خودروسازی، تعداد ۱۳ مورد مرتبط با تعمیر خودرو، تعداد ۱۹ مورد مربوط به آبمیوه و آب آشامیدنی، تعداد ۳۳ مورد مربوط به مرغ و ماهی، تعداد ۱۹ مورد مربوط به تعویض روغن، تعداد ۱۲ مورد مربوط به برنج، تعداد ۱۹ مورد مربوط با گوشت، تعداد ۲۰ مورد مربوط با قند و شکر، تعداد ۱۱ مورد مربوط با آجیل و خشکبار، تعداد ۲۴ مورد مرتبط با نغت و گاز، تعداد ۱۴ مورد مربوط به آرایشگران و تعداد ۴۰۶ مورد نیز به سایر کالا و خدمات است.

میرشکار در پایان اعلام داشت: هم استانی‌های عزیز می‌توانند گزارشات خود را در خصوص تخلفات اقتصادی از جمله گرانفروشی، کم فروشی وتقلب، احتکار، انبار‌های بی نام نشان و... از طریق تماس تلفنی باشماره ۱۲۴ ستادخبری سازمان در طول شبانه روز (ازساعت ۶ صبح الی ۱۳ و ۱۶ الی ۱۹ پاسخگویی اپراتور واز ساعت ۱۹ به بعد از طریق تلفن پیامگیر ویا با حضور در محل سازمان به حوزه ستادخبری بصورت حضوری وکتبی گزارشات خود را ارائه نمایند وپس از اخذ گزارش، بازرسین این سازمان سریعاً اقدام به بررسی واعلام نتیجه گزارش (متخلف – غیرمتخلف) نموده که پس از آن طی تماس با شاکی نتیجه گزارش اعلام خواهد شد.

گفتنی است: هم استانی‌های عزیز می‌توانند از طریق پورتال سازمان به آدرس cppo.mimt.gov.ir نیز گزارشات خود را ثبت که از همین روش نیز گزارشات مردمی قابل رسیدگی از طرف بازرسین  است.

انتهای پیام/ع

ثبت گزارش مردمی از طریق ستاد خبری صنعت ومعدن استان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر