کد خبر: ۶۹۶۷۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
کد خبر : ۶۹۶۷۹۹۳

با توجه به تاکید شریعتمداری بر طرح شفافیت، باید دید آقای وزیر درباره اتهامات دامادش در دادگاه چه نظری دارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  شعار شفافیت از جمله شعار‌های مهمی است که متاسفانه با بازی رسانه‌ای برخی به حاشیه رفته است. شفافیت از جمله موارد مهمی است که اگر در کشور به خوبی در حوزه‌های مختلف مدیریتی انجام شود، بسیاری از فساد‌ها و کم کاری‌ها خود به خود حذف می‌شود. اینکه مدیران خود را در یک اتاق شیشه‌ای ببیند که همواره با نظارت مردمی و رسانه‌ای روبرو هستند راندمان کاری آنان بالا می‌رود و تا حدود بسیار زیادی فساد‌های مختلف اداری و مدیریتی رفع می‌شود.

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله مدیران دولتی است که بسیار بر شعار شفافیت تاکید می‌کند، اما به قولی باید پرسید که آقای وزیر خود چه میزان به این شعاری که داده پایبند است. در این رابطه بررسی برخی از اموری که امروز به شدت مهم شده است و وزیر کار بایستی در مورد آن‌ها شفاف سازی لازم را انجام دهد می‌پردازیم.

 

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

 

شریعتمداری از جمله اعضای کابینه دولت روحانی است که در دو پست حساس دولت دوازدهم حضور داشته است. در ابتدا وی به عنوان وزیر صنعت معدن تجارت در دولت دوازدهم شروع به فعالیت کرد. پس از چند وقت و با شروع مشکلات اقتصادی و گرانی سرسام آور قیمت دلار و متعاقب آن قیمت خودرو و برخی از اجناس دیگر مجلس شورای اسلامی موضوع استیضاح وی را مطرح کرد، اما بعد از مدتی وی استعفا داد و جالب اینجاست که به عنوان وزیر پیشنهادی کار از سوی دولت به مجلس معرفی شد و با کمال تعجب توانست از مجلس که قرار بود وی را در قامت وزیر صنعت استیضاح کند برای وزارت کار رای آورد.

وزیر کار در آذرماه سال گذشته در این باره گفت: «هیچ قلمی را که پنهان روی کاغذ بنویسد تحمل نمی‌کنیم. در زمینه شفافیت با کسی شوخی نداریم. هیچ موضوع غیرشفافی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود ندارد و همه بودجه‌ها و عملکرد‌ها باید شفاف به عموم مردم اعلام شود. شفافیت به وزیر تسلط بر امور را می‌بخشد. شایسته سالاری، جوانگرایی و توجه به توانایی بانوان و شایسته و انتخاب ازدرون وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی اصل همه انتخاب هاست.»

حالا با این شعار باید دید که وزیر کار به چه میزان در حوزه شعارش عملکرد مطلوبی داشته است:

دستور ۲۵ گانه وزیر کار برای شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه

در یکی از همین موارد، اسفند سال گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲۵ دستور برای کاهش هزینه‌های غیر ضروری شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه صادر کرد و کمیته شفافیت این وزارتخانه را ناظر این ۲۵ دستور معرفی کرد.

ممنوعیت اجاره یاخرید خودروی لوکس، ممنوعیت هزینه‌های تغییر دکوراسیون اتاق مدیران، کنترل حداکثری مأموریت‌های خارجی و داخلی از بعد تعداد روز، نفرات و نوع هزینه‌ها، حذف کامل هزینه‌های مرتبط با ایام نوروز اعم از چاپ سر رسید، اهدای هدایا، عدم استفاده کارکنان و میهمانان از پرواز‌های تجاری، هدفمند سازی و شفافیت در پرداخت اضافه کار و حق مأموریت، عدم حضور در نمایشگاه‌های غیر ضروری داخلی و خارجی، عدم استفاده از کالای خارجی دارای مشابه داخلی، ممنوعیت کامل کمک‌های بلا عوض و انجام وظایف اجتماعی صرفاً در قالب دستورالعمل‌های مسئولیت‌های اجتماعی از جمله این موارد هستند.

کمیته دائمی شفافیت با دستوروزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این وزراتخانه تشکیل شده است و در همین چارچوب اسامی اعضای هیأت مدیره شرکت‌های تابعه (بیش از ۱۴۴۰ نفر) در پایگاه اطلاع رسانی وزراتخانه بارگذاری و به صورت ادواری بروز می‌شود.

حذف کامل هزینه‌های مرتبط با ایام نوروز اعم از چاپ سر رسید و اهدای هدایا یکی از این دستورات بود.

این درحالی است که شرکت پروپیلن جم از زیر مجموعه‌های پتروشیمی جم و یکی از شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشوری ارزشی برای دستورات محمد شریعتمداری قائل نبوده و دفترچه یادداشت و سررسید‌های لوکسی را خریداری و در ابعاد وسیع توزیع کرد.

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

در ابتدای این سررسید‌ها که با برگ‌های گلاسه تهیه شده عکسی از مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی کشور، حسین میر افضلی، محمد شریعتمداری و حسن روحانی وجود دارد و در صفحات بعدی نیز بهمن بهزادی مدیرعامل پروپیلن جم رپرتاژ آگهی برای خود رفته و عکس‌هایی از وی در حال درخت کاری و ... در لابه لای صفحات سررسید وجود دارد.

هشدار درباره شاغلان زیر مجموعه وزارت کار

از سوی دیگر بررسی‌های برخی از رسانه‌ها نشان می‌دهد که برخی مدیران و معاونین تاپیکو، هلدینگ وابسته به شستا، همزمان در ترکیب هیات مدیره شرکت‌های زیر مجموعه این هلدینگ حضور دارند.

محمد شریعتمداری، وزیر کار در همین رابطه گفته بود پرونده دوشغله‌ها (ماده ۲۴۱) در وزارت کار بسته شده و هر فرد دوشغله که استعفا نداده باشد از هر دو شغل عزل و به مراجع ذیصلاح معرفی خواهد شد.

این درحالی است که حتی برخی از ژن‌های خوب این وزارتخانه با اطمینان و دلی گرم مشغول به فعالیت در شرکت‌های وابسته به این وزارتخانه هستند.

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

در همین رابطه خبر رسیده که افراد حاشیه دار نیز در زیرمجموعه‌های وزارت کار مشغول به کار شده اند.

در همین رابطه، گفته می‌شود صالحی که با حکم شریعتمداری در صندوق بازنشستگی کشوری قرار‌گرفت، "محمد رضا سعیدی" متحصن مجلس ششم و از امضاء کنندگان نامه معروف به جام زهر را در سالِ انتخابات، خیلی بی سروصدا در یکی از مهمترین شرکت‌های تابعه وزارت کار منصوب کرد.

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

 

حتی چندی پس از انتشار خبر انتصاب «سید میعاد صالحی» به‌عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، ادعا شد که حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به دلیل این انتصاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تذکر داده است. اما خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از یک مقام آگاه با تکذیب مخالفت رئیس جمهوری با انتصاب مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، نوشت: «تذکری بابت این انتصاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داده نشده است.»

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

در همین رابطه سئوال نماینده مردم خدابنده از شریعتمداری درباره علت انتصاب مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی اعلام وصول شد. موضوعی که شعار شفاف سازی آقای وزیر را به شدت زیر سئوال می‌برد.

تهدید وزیر کار به پیگیری قضایی بدهکاران شستا

در یازدهم خردادماه سال جاری بود که محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری وصول مطالبات بدعوا رسیده شستا و اقدامات شدید قضائی جهت وصل تا ریال آخر بدهی‌ها خبر داد.

محمد شریعتمداری با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود در توئیتر از پیگیری و اقدام قضائی جهت دریافت بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان مطالبات وصول نشده‌ی به دعوا رسیده شستا خبر داد.

متن پیام به شرح ذیل است:

"لیست بیش از ۱۳،۰۰۰ میلیارد تومان مطالبات وصول نشده‌ی بدعوا رسیده ایجاد شده در دوران پیشین شستا! با مشخصات کامل و به تفکیک همه هلدینگ‌ها مشخص شد و تا ریال آخر این مطالبات وصول می‌شود. بدهکاران اقدام نکنند آن‌ها را با نام افشاء و اقدامات قضائی شدید علیه آن‌ها انجام خواهد شد.

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

 

 

 

در این خصوص هنوز خبری درباره شفاف سازی درباره بدهکاران از سوی این وزارتخانه منتشر نشده است. البته شریعتمداری در توئیتی دیگر محمد شریعتمداری در توئیتی خبر از شفافیت هفت هزار میلیارد تومانی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه وام‌های کم بهره اشتغال روستایی داد.

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

 

 

وی در این توئیت از انتشار اسامی، مبلغ وام و مقدار سود این وام‌ها و اشتغال تعهد شده به تفکیک استان خبر داد.

ماجرای بدهکاری خودروسازان و اقدامات آقای وزیر

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

بسیاری بر آن هستند که اگر شریعتمداری در ماجرای نابسامانی خودرو جدیت داشت، امروز در این حد در این صنعت مشکل نداشتیم. همچنین این اعتقاد وجود دارد که شریعتمداری مانند نعمت زاده عمل کرد و همین موضوع سبب نابه سامانی شدید صنعت خودرو شد. حالا صنعت خودروسازی ایران به جایی رسیده که مردم ایران مجبور هستند سه برابر از خودرو‌های خارجی خودرو ایرانی بخرند، اما از سوی دیگر گفته می‌شود که خودروسازان ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارند.

در همین رابطه، «رضا شیوا»، رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه در حال حاضر بازار خودرو وضعیت آشفته‌ای دارد، گفت: «باید برای ساماندهی بازار خودرو نخست تکلیف شورای رقابت و اشتباه وزیر وقت صنعت در برداشت غلط از یک مصوبه مشخص شود.»

رئیس شورای رقابت در پاسخ به این پرسش که بعد از ابلاغیه شورای عالی هماهنگی اقتصادی شما دستورالعمل قیمت گذاری خود را به ستاد تنظیم بازار ارسال کردید یا خیر؟ اظهار داشت: بله ما ارسال کردیم، ولی وزیر وقت صنعت از این ابلاغیه برداشت اشتباهی کرد و این تصور به وجود آمد که قیمت‌گذاری از شوراها، نهاد‌ها و ارگان‌هایی که قیمت گذاری می‌کردند گرفته شده است.

شیوا در پاسخ به اینکه آیا اعتراضی برای برداشت اشتباه وزیر وقت صنعت از مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی نکردید؟ گفت: بله ما اعتراض کردیم و حتی اعتراض خود را به سران سه قوه و سازمان بازرسی کل کشور فرستادیم که این موضوع در دیوان عدالت اداری در حال بررسی است؛ بنابراین شریعتمداری درباره این موضوع که وضعیت قیمت گذاری و متعاقب آن بازار خودرو در کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داد ذیل موضوع شفافیتی خود مطرح کرده است باید پاسخ دهد.

شریعتمداری نسبت به اتهامات دادمادش در دادگاه چه نظری دارد؟

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

در اولین دادگاه «سید هادی رضوی» داماد شریعتمداری نماینده دادستان بیان داشت که «از مجرای پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه بدون تودیع وثیقه در حدود ۱۰۷ میلیارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبکه بانکی خارج و صرف عیش و نوش کرده است.»

رضوی همواره تاکید می‌کرد که نباید رسانه‌ها او را داماد شریعتمداری بنامند و در این رابطه می‌گفت: «ظاهراً خیلی دوست دارند بگویند محمدهادی رضوی داماد شریعتمداری است، ولی من که داماد نتانیاهو نیستم. من از دادگاه می‌خواهم فارغ از داماد فلانی پرونده من بررسی شود.».

اما این سئوال مطرح می‌شد که داماد شریعتمداری با چه پشتوانه‌ای توانسته است به این میزان از بانک سرمایه پول اخذ کند. در روز‌هایی که دادگاه متهمان بانک سرمایه در حال انجام است، تصویری در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که نیازمند تبیین و توضیح بیشتری است. جالب اینجاست که در این تصویر شریعتمداری و دامادش در جلسه مدیران بانکی حضور دارند.

تا به حال، شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره این تصویر و ادعای مطرح شده درباره اینکه چرا داماد ایشان می‌بایست در جلسه با مدیران بانکی حضور داشته باشد توضیحی ارائه نداده است، اما سؤالات و ادعا‌هایی مطرح شده است که آقای وزیر می‌بایست جهت تبیین موضوع و جلوگیری از شایعات بیشتر به آن‌ها پاسخ دهد.

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

فارغ از این تصویر یک سئوال مهم درباره داماد شریعتمداری وجود داد که به طرح شفافیتی که شریعتمداری تا میزان بالایی به آن تاکید می‌کند ارتباط دارد. شریعتمداری نسبت به اتهامات دادمادش در دادگاه چه نظری دارد؟

این مسئله‌ای است که همواره مورد سئوال رسانه‌ها و افکارعمومی واقع شده و همگان به دنبال پاسخ مناسبی از سوی وزیر کار براش شفاف سازی هستند.

منبع راه دانا

انتهای پیام/

آزمون بزرگ آقای وزیر در قبال شعار شفاف‌سازی و ماجرای دامادش/ در زیر مجموعه های وزارت کار چه می گذرد؟+تصاویر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
مرگ واسه همسایه خوبه
شفاف سازی برای بقیه خوبه نه نابعه شریعمتداری و دامادش
تافته جدا بافته اند .بالای قانون اند .
جوان بودن دولت روحانی که شعار انتخاباتی اش بود !!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
فراموش نکنید منشا گرانی خودرو همان دستورات اشتباه اقای شریعتمداری بود. جابجایی وزاتخانه و....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
دقيقا ايشون فقط از بنجل سازا حمايت کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
کسی که یکشبه ازی وزارت خانه استعفا میده وصبح تو وزارتخانه دیگه هدفش کار کردن نیست اصلا کارنامه و اصالت این آقا رو بررسی کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
چی بگم!!!!!!!!!!!!!!!!
# شفافیت
#رضوی
# داماد - وزیر
# استعفا - جناب وزیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
علی برکت الله
saeed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
کشور ما دست چه کسایی اداره میشه !!!!!!!
داماد اختلاسگر

ولی همه چی تو تلویزیون تحت کنترله؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
انشاالله همه خائنین به درک واصل بشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
مجلسی که ابتدا رای به عدم اعتماد در پست صنعت ومعدن به ایشان دادند
وپس از یکهفته به ایشان با اکثریت ارا رای اعتماد برای وزارت کار دادند انتظاری بیشتر از این نیست فساد بایستی ریشه ای حل شود مجلسیان چه امکاناتی را گرفتند تا رای اعتماد دادند......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
گل گفتي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
توانشو داره، میتونه
پست گرفتن تو این مملکت که سواد نمیخواد
فقط رابطه میخواد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
عدم شفافیت باعث شده برخی از شرکت برای درآمد زایی به هر حقی دست بزنند . من خود در یکی از این شرکت ها کارمند رسمی هستم و شاهد فساد در آن هستم و صدایم به هیچ جایی نمی رسه که چرا باید با مردم اینطور رفتا شود . مگر این مردم نیستند که با رای خود دولت و مجلس را نصب می کنند و دولت و مجلس بدون رای ملت مفهومی ندارد و تنها شان دولت و مجلس خدمت به این ملت باید باشد همانگونه که حضرت امام ره و رهبری معظم فرمودند و می فرمایند . پس چرا برخی از ادارات مدیران برای دریافتی بیشتر هر بلای سر مردم می آورند .قوه قضائیه باید به حساب آنها رسیدگی کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
چرا ابزار ویرایش ندارد
این سایت
حقی اشتباه تایپی است حقه ای درست است که اصلاح می کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
اگر وزیر راست میگه موضوع دامادش و رسانه ای کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
ای داد وبیداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
چه نظری بده؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
چی بگم والا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
وضعیت الان کشور نتیجه رای دادن احساسیه؛
دانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
تا جایی که من اطلاع دارم داماد آقای وزیر از اول از خانواده پولدار و سرشناسی بودن و کارها و نفوذ ایشون ارتباطی به آقای وزیر نداره...
-
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
دور دور آدمهایی مثل شریعتمداری است اصلا کار مثبتش تا الآن چی بوده . بله داماد ایشان این کار رانکند پس کی می تونه .اینها زمین را سنگین کرده اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
چرا مجلس شورای اسلامی به او رای اعتماد میدهد و چرا ریس جمهور او را از کابینه خود بیرون نمیکند؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
بعضی ها توی این مملکت سهامدار هستند و فکر میکنن کشور مال پدرشونه و بهشون ارث رسیده
ه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
آقای شریعتمداری شما از چهره هایی هستید که در چندین دولت وزیر بودید همیشه دم از صداقت ولایت مداری احقاق حق و..... مزدید ظاهرأ نسخه هایی که تجویز میکنید فقط برای دیگران است شما چطور نتوانستید بفهمید دامادشان اختلاسگر ومفسد اقتصادی است وخون‌مردم را میخورد مگر به خانه دختران نمی رفتید سوال نمیکردید این پولها را از کجا کسب کردید
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
خدا به داد کشورمان برسد
استعفا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
من جای وزیر بودم خودم همین الان استعفا می دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
. رای خودمون بود حالا هم باید بسازییم و بسوزیم تا یاد بگیریم درست رای بدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
بازم اصلاح طلبا ...علی برکت الله
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
معلوم میشه اینا چیکار کردن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
یعنی تااین حد ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
نظری ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
ای خدای مهربان اخرعاقبتمان رادردوسراختم بخیرکن وابرویمان مریز
آدرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
اختلاسگران باید مجازات شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
ایول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
مایه تاسفه
که پول فرهنگیان به یغما رفت
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
والا من بچه بودم ایشون وزیر بودن الان هم که خودم بچه دار شده ایشون وزیر هستن دیگه شخص باصلاحیت دیگه ای برای وزارت توکشورمون نداریم.!!!
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
مشکل از ایشون نیست که تو این مدت بدون بازدهی در وزارتخانه های مختلف موندن.بهتر بگم مشکل از خود ماست برادر که چنین نمایندگانی انتخاب میکنیم،نمایندگان لیستی..
آرش
| United Kingdom |
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
مشکل مردم نیستم کسانی هستند که این ها رو از غربال صلاحیت رد می کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
انشالله ک خیر باشه عاقبتش
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر