کد خبر: ۶۹۶۸۱۸۲
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
ذوالفقاری در چهارمین جلسه ستاد مرکزی اربعین؛

چهارمین جلسه ستاد مرکزی اربعین به ریاست ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین عصر روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه در مرحله وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،چهارمین جلسه ستاد مرکزی اربعین به ریاست ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین عصر روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه در مرحله وزارت کشور برگزار شد.

در چهارمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی برنامه‌های کمیته زیرساخت ارائه بررسی و نظرات و پیشنهادات اعضای ستاد در این زمینه ارائه شد. همچنین مقرر شد پیشنهادات اعضای ستاد در خصوص برنامه‌های ارائه شده در جلسه دیگری با حضور دستگاه‌های مرتبط مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم گیری نهایی صورت پذیرد.

جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در این جلسه ضمن اشاره به بخش‌های مختلف اقدامات کمیته زیرساخت تصریح کرد: این کمیته باید اقداماتی در راستای زیرساختی در حوزه حمل و نقل، وضعیت راه‌های مواصلاتی، پارکینگها، زیرساخت‌های خدماتی، چون آب و برق، تردد زائرین، زیرساخت‌های بهداشتی مانند سرویس‌های بهداشتی و زیرساخت حوزه شبکه تلفن همراه و موارد مشابه انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه علی رغم محدودیت‌های مالی، در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در حوزه زیرساخت انجام شده است، یادآور شد: بنا براین بود که امسال اقدامات زیرساختی به پایان برسد، اما به دلیل بروز سیل در استان‌های مرزی که منجر به تخریب برخی از زیرساخت‌ها شد، نیاز به بازسازی دوباره و انجام اقدامات مجدد وجود دارد.

همچنین در این جلسه حسین ذوالفقاری با اشاره به اینکه امسال به لحاظ افزایش جمعیت زائران، کار ساماندهی زائران باید زودتر آغاز شود، تاکید کرد: زیرساخت‌هایی همچون پارکینگ نیاز به افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت برای خدمات رسانی بهتر به زائران دارد تا این حجم تراکم جمعیت با کمترین مشکلات روبرو شوند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین یادآور شد: تمامی اقدامات در حوزه خدمات رسانی اربعین باید با اطلاع و زیر نظر ستاد مرکزی اربعین باشد تا شاهد هیچ گونه ناهماهنگی و یا بروز مشکلات احتمالی نباشیم. همچنین از تک روی‌ها و یکجانبه گرایی از سوی هر یک از بخش‌های فعال در حوزه اربعین پرهیز شود.

وی افزود: سفره اربعین برای همکاری و کمک برای همگان باز است، اما همه امور باید در قالب ستاد مرکزی اربعین دنبال شود.
ذوالفقاری همچنین بر توجه متناسب به ظرفیت‌های زیرساختی عراق برای میزبانی از زائرین اربعین تاکید کرد و گفت: کمیته زیرساخت باید برنامه‌ریزی دقیقی برای به اتمام رساندن اقدامات خود داشته باشد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین با تاکید بر تدوین طرح تفصیلی آمایش و استقرار استان‌های معین، دستگاه‌های مختلف، مواکب و بخش‌های سرویس دهنده در مرز‌های اربعین، گفت: اقدامات کمیته زیرساخت باید در راستای طرح تفصیلی باشد تا علاوه بر خدمت رسانی درست در ایام اربعین، کاری ماندگار و کاربردی برای مردم این مناطق انجام شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین اشاره کرد: کمیته‌های مشارکت مردمی، فرهنگی و زیر ساخت برنامه‌های خود را برای اربعین ۹۸ ارائه کرده اند و انتظار می‌رود سایر کمیته‌های سیزده گانه ستاد نیز هر چه سریع‌تر برنامه‌های خود را نهایی کنند تا هرچه سریعتر این برنامه‌ها اجرایی شود.

وی اضافه کرد: بهتر است برنامه‌های ارائه شده از سوی کمیته‌ها و برنامه ریزی‌های انجام شده به صورت کمی باشد و برمبنای زمان بندی دقیق اجرایی شود.

همچنین از دیگر موضوعات در چهارمین جلسه ستاد مرکزی اربعین، تاکید بر اطلاع رسانی به موقع به مردم قبل از روز‌های عزیمت به سفر اربعین و ضرورت ایجاد نمازخانه و سرویس بهداشتی در پارکینگ‌ها پیش بینی برق اضطراری و ایجاد سایه بان در محیط‌های در جمع زائرین در مرز‌های مجاز اربعین بود.

گفتنی است؛ در این جلسه بر تقویت مرز‌های آستارا، دوغارون و میر جاوه در حد مورد نیاز برای میزبانی بهتر از زائران خارجی که از ایران عبور می‌کنند، اشاره شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر