کد خبر: ۶۹۶۸۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

نماینده مسلمان آمریکایی ضمن تشبیه دونالد ترامپ به یک «کودک» از اظهارات اخیر او درباره دریافت کمک از قدرت‌های خارجی علیه رقبای انتخاباتی‌اش به شدت انتقاد کرد.

«ایلهان عمر» رئیس‌جمهور آمریکا را به یک کودک تشبیه کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت میدیت، «ایلهان عمر» نماینده زن مسلمان کنگره در مصاحبه با شبکه سی ان ان اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را درباره دریافت اطلاعات از کشورهای دیگر علیه رقبای انتخاباتی‌اش را به سخره گرفت.

ایلهان عمر که به همراه «جان شاکوسکی» نماینده دموکرات ایلینوی در شبکه سی ان ان حضور یافت در این خصوص گفت: او (دونالد ترامپ) مرا یاد کودکی می‌اندازد که با مشکل مواجه شده است و سعی دارد خود را از آن مشکل رهایی دهد؛ اما بدتر با مشکلات بیشتری مواجه می شود.

وی در ادامه تأکید کرد: این جمله ترامپ که گفته بود به اطلاعات یک کشور خارجی علیه رقبای انتخاباتی‌اش گوش می دهد، غیرآمریکایی ترین حرفی بود که یک نفر می تواند به زبان بیاورد.

دونالد ترامپ چهارشنبه هفته گذشته در مصاحبه با شبکه «ای بی سی» اعلام کرد در صورتیکه یک قدرت خارجی اطلاعات مخربی را درباره یکی از رقبای انتخاباتی او برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در اختیار داشته باشد، وی به این اطلاعات گوش خواهد داد و آن را به سازمان «اف بی آی» گزارش نمی کند.

وی در پاسخ به پرسش مجری «ای بی سی» که از او پرسید اگر چین یا روسیه یا یک کشور دیگر اطلاعاتی را درباره رقیب انتخاباتی شما در اختیارتان قرار دهد، به حرف‌های آنها گوش می دهید یا اف بی آی را در جریان آن می‌گذارید، گفت: من فکر کنم شاید هر دو کار را انجام دهم. من فکر می کنم شما بخواهید گوش دهید. هیچ مشکلی با گوش دادن وجود ندارد. این کار مداخله (در انتخابات) محسوب نمی شود. آنها اطلاعاتی دارند. فکر می کنم به آن اطلاعات گوش می دهم. اگر متوجه شوم مشکلی در این خصوص وجود دارد، سپس ممکن است به اف بی آی مراجعه کنم.

ایلهان عمر، عضو مسلمان و سومالیایی‌تبار مجلس نمایندگان آمریکاست که پیش‌تر به دلیل تاکیدش بر نفوذ گسترده لابی رژیم صهیونیستی در آمریکا با انتقاد‌های شدید از سوی مقامات آمریکایی و حتی شخص دونالد ترامپ مواجه شده بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر