کد خبر: ۶۹۶۸۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳

گرگور کیسی در آستانه دیدار نمایندگان پارلمان آلمان از روسیه، آنگلا مرکل را متهم کرد در راستای بازسازی روابط برلین و مسکو که سال‌هاست دچار اختلال شده کم‌کاری کرده است.

نماینده پارلمان آلمان آنگلا مرکل را به کم‌کاری در بهبود روابط برلین-مسکو متهم کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، گرگور گیسی، نماینده پارلمان آلمان از حزب چپ، آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور، را به کم‌کاری در بهبود روابط برلین-مسکو متهم کرد.

گیسی در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: لغو تحریم‌های تلافی‌جویانه به حل مناشقات بین‌المللی کمک خواهد کرد. تحریم‌هایی که از سوی غرب اعمال شده وضعیت را (در رابطه با روسیه) وخیم‌تر کرده است. در این میان پاسخ روسیه نیز تحریم بوده است. به همین دلیل، لغو دو طرفه تحریم‌ها شرط بازگشت پویایی در گفتگو میان آلمان و روسیه خواهد بود.

او در ادامه تاکید کرد این خواسته مستلزم آن است که دولت آلمان موضع متناسبی را اتخاذ کند. به گفته گیسی، دولت آلمان باید از ابزاری در دست دولت ترامپ بودن، خارج شود.

این مقام آلمانی گفت: «این امر آلمان و روسیه را مجبور می‌سازد مسئولیت گسترش روابط بین‌الملل را برعهده بگیرند که اگر بخواهند در این زمینه موفق شوند باید منافع طرف مقابل را نیز در نظر داشته باشند».

نماینده بوندستاگ در ادامه به انتقاد از سیاست‌های مرکل و دولت او پرداخت و گفت آلمان و روسیه در سطحی همکاری می‌کنند که بسیار پایین‌تر از حد مطلوب و مورد نیاز دو طرف است. او در ادامه افزود: «کابینه مرکل برای خروج روابط برلین و مسکو از بن‌بست بسیار کم‌کار کرده است. این بن‌بست مربوط به اکنون نیست و سا‌لهاست که پیش آمده است. به جای تمرکز بر منافع آلمان و اروپا در رابطه با روسیه، دولت مرکل بیشتر دنباله‌روی سیاست دولت آمریکاست، دولتی که به دنبال مسابقه تسلیحاتی و سیاست بازدارنده ژئواستراتژیک در برابر روسیه است».

گیسی به همراه دیگر نمایندگان بوندستاگ، پارلمان مرکزی آلمان فدرال، در چند روز آینده قرار است برای گفتگو در خصوص روابط دوجانبه آلمان و روسیه به این کشور سفر کرده و با نمایندگان دومای روسیه و دیگر مقامات منطقه‌ای دیدار کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر