کد خبر: ۶۹۶۸۹۶۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴

خشکی زاینده‌رود و نرسیدن آب به تالاب گاوخونی در شرق ریزگردها را در اصفهان افزایش می‌دهد البته تاکنون بخشی از این حق‌آبه به عنوان حق زیست محیطی مردم اصفهان تحقق یافته است.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،فتح‌الله معین رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به سالروز تشکیل جهاد سازندگی، اظهار کرد: جهادسازندگی با اقدامات خود نظیر برق‌رسانی سریع به روستا‌های بالای ۲۰ خانوار، به غیر از مفهوم کار جهادی، شکل اجرایی آن را نیز به همگان نشان داد.

وی با تاکید بر نقش شهدای جهاد سازندگی همچون شهید فارسی در دفاع مقدس، افزود: ادغام جهاد سازندگی در وزارت کشاورزی و تشکیل وزارت جهاد کشاورزی باعث تزریق روح جهادگری در کنار تخصص به بدنه این نهاد شد تا منشأ خدمات بیشتری در کشور شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با یادآور شدن ۲۷ خرداد روز جهانی بیابان‌زدایی تصریح کرد: خطر‌های ناشی از توجه نکردن به مسائل محیط زیست همه جوامع را تهدید می‌کند و نبود برنامه برای کنترل بیابان‌زایی در برخی استان‌های کویری باعث ایجاد تبعات منفی در آن استان‌ها شده و بسیاری از روستا‌ها را خالی از سکنه کرده است.

وی ادامه داد: اصفهان از جمله شهر‌هایی است که در معرض خطر‌های ناشی از بیابان‌زایی قرار دارد و در سال‌های گذشته همچون شهر‌های بسیار دیگر با آسیب‌های ناشی از افزایش میزان ریزگرد‌ها مواجه شده است.

معین تاکید کرد: مطالعاتی که بر روی ترکیب آلاینده‌های شهر اصفهان انجام شده نشان می‌دهد که ریزگرد‌ها در مقاطعی از سال بیش از حد معمول است و به اذعان کارشناسان، رشد بیابان‌ها و عدم توجه به محیط زیست از مهمترین دلایل این افزایش است.

وی اضافه کرد: خشکی زاینده‌رود و نرسیدن آب به تالاب گاوخونی در شرق ریزگرد‌ها را در اصفهان افزایش می‌دهد البته تاکنون بخشی از این حق‌آبه به عنوان حق زیست محیطی مردم اصفهان تحقق یافته که می‌توان نتیجه آن را دید و نیاز است تلاش بیشتری در راه دستیابی به این حق انجام شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه اکنون بیابان‌زایی تنها در شرق وجود ندارد و این پدیده شمال و جنوب اصفهان را نیز تهدید می‌کند، افزود: به مناسبت روز بیابان‌زدایی توجه همه را به مقابله با گسترش بیابان‌ها جلب می‌کنیم و تقاضا داریم نیاز مردم اصفهان که توقعی بیش از تامین حق آبه‌های واقعی خود ندارند، ادا شود.

انتهای پیام/م

 

جلسه شورای شهر اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر