کد خبر: ۶۹۶۸۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
معاون کل وزارت بهداشت:

حریرچی گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از مراجعه‌ها به داروخانه‌ها بدون داشتن مجوز و داشتن نسخه پزشک است.

آمار نگران کننده تعداد مراجعات خودسرانه به داروخانه ها/ بسیجی جامعه پزشکی می‌وواند مرز‌های کشور را مستحکم کندبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در نشست معارفه ابراهیم متولیان به عنوان مسئول جدید بسیج جامعه پزشکی کشور اظهار کرد: پیش از همه چیز با در نظر گرفتن شرایط کلی انتظار یاری و همراهی از بسیج پزشکی داریم؛ تمامی کسانی که می‌توانند به هر نحوی در حوزه سلامت ما را یاری کنند باید به این جمع بپیوندند شرایط حساس فعلی نیاز به همدلی افراد جامعه دارد.

وی بیان کرد: از بسیجیان و انقلابی تقاضا داریم که با توجه به شرایط فعلی کشور ما را در این امر همراهی کنند در دوره‌های گذشته تحریم مثل سال ۹۱ شاهد بودیم که برنامه ریزی مناسب و صرف هزینه‌ها در محل‌های ضروری می‌تواند بسیار مؤثر باشد و نباید بگذاریم این فشار مالی از هزینه‌های آموزش و سلامت کشور کم کند.

حریرچی ادامه داد: در سال ۹۱ شاهد بودیم که تعداد مراجعات به پزشک کاهش پیدا کرد و در سال ۹۷ هم نشانه‌های اولیه کاهش مراجعه دیده شد؛ ممکن است دولت نتواند آنطور که باید به ما کمک کند و در این بین اقشار فقیر و محروم جامعه آسیب ببینند.

معاون کل وزارت بهداشت بیان کرد: یکی از مشکلات ما مراجعه خودسرانه به داروخانه‌هاست؛ در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از مراجعه‌ها به داروخانه‌ها بدون داشتن مجوز و داشتن نسخه پزشک است که می‌توانیم آن‌ را از نشانه‌های خطر بدانیم.

بسیج؛ ارگانی مهم در ارائه خدمات پزشکی

وی بسیج را یکی از مهمترین ارگان‌ها در ارائه خدمات پزشکی دانست و اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی و مراکز فعالیت‌های آن‌ها مثل مساجد می‌توانند یکی از بهترین مجالی برای افزایش همبستگی و اجتماعی مردم باشد؛ حوزه سلامت یکی از مهمترین جایگاه‌ها برای فعالیت سازمان بسیج است؛ آن‌ها می‌توانند با داشتن چنین تعدادی از نیرو‌های داوطلب و پتانسیل بالا این تاثیر چشمگیری در حوزه افزایش رضایت مردم از حکومت و از کشور داشته باشند.

وی ادامه داد: بررسی ها‌ی انجام شده در کشور‌های مختلف نشان می‌دهد امکانات بیمارستانی و خدمات مناسب از جمله مهمترین عوامل برای مهاجرت گزینی است به عبارتی دیگر یکی از اولویت‌های کسانی که قصد مهاجرت و انتخاب محلی برای زندگی را دارند خدمات ارائه شده در حوزه سلامت است اقدامات مهم سازمان بسیج می‌تواند بسیار پراهمیت باشد.

حریرچی گفت: این موضوع استراتژیک بودن عملکرد آن‌ها را نشان می‌دهد و سازمان بسیج می‌تواند با ارائه خدمات سلامت مناسب مرز‌های این کشور را محکم‌تر کند.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: اکنون زمان آن رسیده است که بدون توجه به مسائل سیاسی با هم برای ارائه خدمت به مردم کشورمان همراه شویم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر