کد خبر: ۶۹۶۹۰۶۹
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام:

معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۶۰۰ هکتار از مزارع، مراتع، درختان و محصولات کشاورزی استان طعمه حریق شده است.

۶۰۰ هکتار از مزارع استان ایلام طعمه حریق شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛سرهنگ فرزاد یاسمی  معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام گفت:با توجه به اخباری که به صورت روزانه از جای جای ایران عزیزمان شاهد آتش گرفتن مراتع، مزارع، جنگل ها، محصولات کشاورزی و … هستیم، می‌طلبد مردم، کشاورزان و دامداران در این خصوص به جهت پیشگیری از آتش سوزی نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند.

وی افزود: در راستای پیشگیری از آتش سوزی و هدر رفتن زحمات کشاورزان و فرسودگی خاک و هدر رفتن سرمایه ملی می‌بایست؛ همه دست در دست هم دهیم تا این موضوع را تا حد امکان به صفر و یا حد اقل برسانیم.

معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام ادامه داد: دستگاه‌ها و نهاد‌های متولی با ارائه آموزش‌ها و برگزاری کلاس‌های لازم برای کشاورزان، روستائیان و حتی مردم می‌توانند قدم‌های بزرگی در جهت ریشه کردن این موضوع بردارند.

سرهنگ یاسمی با بیان اینکهاز ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۶۰۰ هکتار از مزارع، مراتع، درختان و محصولات کشاورزی استان طعمه حریق شده است، گفت: این میزان شامل ۲۳۱ هکتار مراتع، ۴۰۶ هکتار از مزارع، درختان و محصولات کشاورزی بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه اکثر کشاورزان عزیز از راه برداشت محصولات کشاورزی امرار معاش می‌کنند، برای جلوگیری ازهدر رفتن زحمات خود بایستی به توصیه‌های کارشناسان توجه و نکات ایمنی را رعایت کنند.

 یاسمی اظهار کرد: زمانی که سطح مزارع، جنگل و مرتع پوشیده از علف و برگ‌های خشک و هوا گرم است آتش روشن نکنیم ویا کبریت و ته سیگار نیمه سوخته را به ویژه در مزارع و پوشش جنگلی رها نکنیم.

وی  اضافه کرد: از بازی کردن کودکان و نوجوانان با آتش، فندک و کبریت جلوگیری کنیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه قبل از روشن کردن آتش، اطراف محل را از خار، خاشاک و برگ‌های خشک پاک کرده و با احتیاط آتش روشن کنیم،یاداور شد: در صورتی که آتش سوزی تازه شروع شده یا وسعت آن کم است با پاشیدن آب، خاک و یا کوبیدن با سرشاخه‌های درختان آن را خاموش کنیم.

انتهای پیام/با

پیشگیری از آتش سوزی در استان ایلام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر