کد خبر: ۶۹۶۹۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: جمیعت کیفری این استان در سال گذشته ۲۲ هزار نفر بود که به ۱۶ هزار نفر در سال جاری کاهش یافته است.

کاهش جمعیت کیفری خراسان رضوی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  امیر مرتضوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی در نشست خبری گفت:  جمیعت کیفری این استان به ۱۶ هزار نفر در سال جاری کاهش یافته است که استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس یکی از علل کاهش جمعیت کیفری است .

وی افزود: پارسال در این مراکز ۸۰۰ مورد سازش رخ داد و از حدود دو و نیم سال قبل دو دادگاه کیفری به دادگاه اطفال و با حضور مشاور اطفال اختصاص یافته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: هم اکنون  ۸ مرکزمشاوره خانواده در مشهد و ۸۷ مرکز مشاوره در سایر شهر‌های استان زیر نظر دادگستری فعال است و در یکسال گذشته ۴۰ درصد دعاوی در این مراکز به سازش منجر شده که فقط حدود ۳ درصد از این تعداد بازگشت داشته است.

امیر مرتضوی افزود: طی ۲ سال گذشته ۴۵۰ پرونده کلان در این استان رسیدگی شد که سعی شد موارد مربوط به اختلاس به بیت المال برگردد.

معاون دادگستری خراسان رضوی گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در استان فراهم شده و ستاد و کارگروه پیشگیری و برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی نیز در استان فعال خواهد شد.

وی ادامه داد: حمایت از تولید و سرمایه گذاری از دیگر رویکردهاست و مدیران باید نسبت به وظایف قانونی خود در این زمینه توجیه شوند تا از بروز تخلف در حوزه‌های مختلف جلوگیری گردد.

مرتضوی تأکید کرد: در دستگاه قضایی بیشترین نظارت ها، بازرسی‌ها و ارشیابی‌ها برای صیانت از حقوق شهروندی و نظارت بر رفتار قضات انجام می‌شود و واحد حفاظت اطلاعات ارشد در قوه قضائیه برای نظارت بر رفتار قضات و کارکنان دستگاه قضایی فعال است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: به مناسبت هفته قوه قضائیه از اول تا هفتم تیر، غبارروبی مزار شهدا در بهشت رضا (ع)، دیدار با خانواده شهدای قوه قضائیه و ملاقات عمومی مسئولان قضایی در استان انجام می‌شود.
 
انتهای پیام//م.پ
 

جمعیت کیفری خراسان رضوی کاهش یافت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر