کد خبر: ۶۹۶۹۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
کد خبر : ۶۹۶۹۲۵۲
رئیس صندوق رفاه:

حوزه غذای دانشجویی خط قرمز نظام است/ ۱۱۴ میلیون پرس غذا در دانشگاه‌ها طبخ و توزیع می‌شود

مطیعی گفت: سالانه حدود ۱۱۴ میلیون پرس غذا در دانشگاه‌های کشور طبخ و توزیع می‌شود.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر مطیعی در هشتمین نشست معاونین دانشجویی دانشگاه‌های منطقه هشت کشور با بیان اینکه همه سازمان‌ها و نهادها، در بحث تغذیه و تأمین خوراک سالم مسئول هستند، اظهار کرد: حوزه غذای دانشجویی خط قرمز نظام است و همه ارکان نظام باید در مدیریت کنترل این حوزه به دانشگاه‌ها کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه کار در امور دانشجویی کار بسیار ارزشمندی است افزود: در حال حاضر کار در این حوزه به مراتب سخت‌تر از گذشته است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به اینکه تا قبل از تحولات قیمت در حوزه بازار در اکثر دانشگاه‌ها درصد غذاخوری‌ها حدود ۶۰ درصد بوده است گفت:، اما هم اکنون به ۸۰ درصد و در مناطق محروم به ۹۰ درصد رسیده است.

افزایش درصد و جمعیت دانشجویان در غذاخوری دانشگاه‌ها

وی با اشاره به اینکه درصد و جمعیت دانشجویان در غذاخوری دانشگاه‌ها افزایش یافته است بیان کرد: در چنین شرایطی تأمین غذای دانشجویی سخت است که همه باید در این حوزه کمک کنند تا از این دوره عبور کنیم.

وی با اشاره به اینکه با وزیر صمت بر روی ضرورت تأمین اقلام اساسی دانشجویان صحبت شده و قول‌های مساعدی در این حوزه داده شده است تصریح کرد: همچنین کارگروه‌ی در صندوق رفاه تشکیل و دستور کار آن شناسایی و عملیاتی کردن ساز و کار‌های کاهش هزینه‌های غذا در دانشگاه‌ها است.

مطیعی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۱۱۴ میلیون پرس غذا در دانشگاه‌های کشور طبخ و توزیع می‌شود گفت: بیش از یک‌هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان در زمینه طبخ غذا دانشجویان هزینه و یک هزینه کمی از سوی دانشجویان پرداخت می‌شود و حدود ۹۰۰ میلیارد تومان آن را دانشگاه‌ها باید پرداخت کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور ادامه داد: حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برای بخش رفاهی دانشگاه‌ها از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شده که متأسفانه حوزه غذا را جداگانه دیده نشده است.

وی تصریح کرد: به نهاد‌های تصمیم گیر دولت یادآوری می‌شود که حوزه غذای دانشجویی خط قرمز نظام است و همه در این شرایط اقتصادی کشور باید کمک کنند.

مطیعی یادآور شد: حفظ شأن و کرامت رؤسا، معاونین و دانشجویان جز خط قرمز‌ها و اصول ما است و همواره باید کمک شود که ما نماینده خوبی برای پیگیری مطالبات امور دانشجویی باشیم.

ضرورت توزیع عدالت محور اعتبارات صندوق  رفاه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: بنده معتقد به توزیع عدالت محور اعتبارات صندوق در ۲ بُعد درون نسلی و برون نسلی هستم و در بُعد درون نسلی باید تلاش شود در یک الگوی مناسبی شاخص‌های عدالت توزیع وام‌های دانشجویی و سرا‌ها عمل شود البته ضریب اهمیت مناطق کمتر برخوردار بیشتر است.

وی افزود: در حوزه عدالت بین نسلی مسیری که صندوق در دو سه دهه گذشته طی کرده؛ خدمات خوبی انجام شده است و امیدواریم این خدمات با قدرت، سرعت و تقویت ادامه داشته باشد، اما عدالت بین نسلی منابع صندوق رفاه فقط متعلق به نسل امروز و یا گذشته نیست بلکه متعلق به نسل‌های آینده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به اینکه در عدالت درون نسلی باید تلاش شود همه دانشجویان به نسبت عادلانه‌ای از خدمات بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: صندوق در این شرایط می‌تواند کمک به ارتقا و توسعه سرا‌ها کند، اما نمی‌تواند خوابگاه جدید احداث کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر