کد خبر: ۶۹۶۹۳۳۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
کد خبر : ۶۹۶۹۳۳۷
در هفته ملی بدون دخانیات

میز خدمت در ۲۵ بوستان بدون دود در محلات شمال تهران، با ارایه برنامه‌های منطقه‌ای و محلی با هدف آموزش پزشکی و خدمات فرهنگی به متقاضیان در هفته ملی بدون دخانیات بر پا شد.

میز خدمت در ۲۵ بوستان بدون دود در محلات شمال تهران بر پا شدبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شمال تهران با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طبق آمار موجود یک نفر از هر ۱۰ نفر در جهان در اثر مصرف دخانیات جان خود را از دست می‌دهد و پیش بینی‌ها حاکی از این است که تا سال ۲۰۳۰، این نسبت به یک نفر از هر شش نفر یعنی ۱۰ میلیون مرگ در سال برسد بر همین اساس با توجه به اهمیت موضوع از سال ۱۹۸۷ به بعد تاریخ ۳۱ ماه می‌را روز جهانی بدون دخانیات نامگذاری کردند تا توجه جهانی را به اپیدمی مصرف دخانیات جلب نمایند در همین راستا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور نیز امسال، ۲۵ الی ۳۱ خرداد ماه را به عنوان هفته ملی بدون دخانیات نام گذاری نموده است.

وی گفت: در همین راستا اداره سلامت شهرداری منطقه یک با مشارکت دبیر و اعضای فعال کانون پاد (پیشگیری از دخانیات) و شرکای اجتماعی نسبت به ارائه خدماتی نظیر میز خدمت در ۱۸ بوستان به صورت محله‌ای و در ۷ بوستان از جمله، قلمستان، نیایش، مهر، نگین و ... به صورت منطقه‌ای و همچنین بصورت متمرکز در طول این هفته در بوستان نیاوران، خدماتی همچون اطلاع رسانی، توزیع بروشور، مشاوره وگفتگو در شهر را با حضور تسهیلگران و اعضای کانون پاد به شهروندان ارائه می‌نماید.

توسلی افزود: با هماهنگی خانه‌های سلامت و اداره آموزش‌های شهروندی نیز کارگاه‌های آموزشی با عناوین مرتبط با دخانیات، ویژه افراد در معرض دود دست دوم، نوجوانان و جوانان و ... با مشارکت سازمان‌های غیر دولتی (NGO)‌ها، پایگاه‌های بهداشت، مربیان آموزشی متخصص و داوطلب، در سطح محلات و خانه‌های کودک در حال برگزاری است و در نظر است ضمن شناسایی کسبه‌های پایبند به عدم فروش مواد دخانی با لوح تقدیری از ایشان تقدیر شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر