کد خبر: ۶۹۶۹۳۵۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
عضو شورای شهر شیراز؛

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز از بهسازی و ساماندهی پل‌های عابر پیاده در سطح شهر شیراز خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز در بازدید از پل‌های عابر پیاده سطح شهر، گفت: نقاط ضعف و قوت همه‌ی پل‌های عابر پیاده سطح شهر باید شناسایی و بر اساس چک لیست‌های ارزیابی تهیه شده از سوی کمیسیون و استاندارد‌های مربوطه، پل‌های دارای مشکل ساماندهی و به امکانات لازم تجهیز شوند.

وی افزود: در همین راستا آسانسور پل‌های عابر پیاده‌ی بوستان آزادی، میدان دانشجو و بلوار شهید چمران به زودی تجهیز و راه اندازی می‌شود.

قائدی، از فراخوان ۱۰ دستگاه پل عابر پیاده جدید برای عقد قرارداد و فراهم شدن مقدمات ساخت و نصب خبر داد.

وی ایمنی در تردد عابران پیاده و حفظ جان آن‌ها در محور‌های پرتردد شهر را از جمله اهداف ساخت این پل‌های عابر پیاده برشمرد و افزود: در راستای افزایش رفاه و رضایتمندی شهروندان، این پل‌ها بر اساس موقعیت مکانی، نیازسنجی و شناسایی نقاط پرتردد، اجرا می‌شوند.

قائدی همچنین از تجهیز برخی پل‌های مکانیزه در سطح شهر به دوربین‌های کنترلی خبر داد و افزود: به منظور رصد پل‌ها از سوی مرکز کنترل ترافیک شهرداری و نگهبانی مستقر در محل، در این پل‌ها دوربین نصب می‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به طرح مسقف‌کردن پل‌های عابر پیاده در نقاطی از شهر، افزود: تاکنون پل‌های عابر پیاده مقابل شهرک آرین، پارک علوی و دانشجو مسقف و به سیستم روشنایی مجهز شده‌اند.

قائدی تصریح کرد: با توجه به اینکه ساخت، تعمیر و نگهداری پل‌های عابر پیاده هزینه‌های زیادی برای شهرداری به همراه دارد، اما برای حفظ سلامتی و ارتقای رضایتمندی مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.
انتهای پیام/م

پل های عابر پیاده شهر شیراز ساماندهی می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر