کد خبر: ۶۹۶۹۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: امسال ۹۱ پروژه ورزشی در خراسان رضوی به بهره برداری خواهد رسید.

سال ۹۸ سال بهره برداری از پروژه‌های ورزشی در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، فرزاد فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت:بودجه ۵۵۰ میلیارد ریالی برای بهره برداری از این طرح‌ها هزینه شده است که ساخت ۵۰ زمین چمن مصنوعی فوتبال با ۱۷۵ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی و استانی از جمله این طرح‌هاست.

وی افزود: خراسان رضوی ۱۱۰ پروژه نیمه تمام ورزشی هم دارد که تکمیل آن‌ها به سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال بودجه نیاز دارد و امسال ۴۲ پروژه نیمه تمام آن به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: سال ۹۷ سال خوبی برای پروژه‌های ورزشی بود. به طوری که هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برای طرح‌های ورزشی هزینه و مطالبات همه هیأت‌های ورزشی استان پرداخت شد و تقریباً به همه هیأت‌ها امکانات ورزشی سخت افزاری قابل توجهی نیز واگذار گردید.

فتاحی اظهار داشت: سال گذشته حدود ۱۲۰ خانه ورزش روستایی تجهیز و بهره برداری شد و امسال نیز برای تجهیز ۱۰۰ خانه ورزش روستایی پیش بینی اعتبارات شده است.

وی در خصوص عدم تناسب بودجه‌های تخصیص یافته به ساخت استادیوم فوتبال گفت: در حالی که ساخت ۵۰ زمین چمن مصنوعی حدود ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه دارد برای ساخت یک استادیوم فوتبال باید حدود ۴۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرد با این وجود ساخت خانه‌های جوانان در شهرستان‌های مختلف، استخر شنا و سالن‌های ورزشی چند منظوره شهری و روستایی طی سال جاری در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به مشکلات قضائی مدیران ورزش و جوانان استان اشاره کرد و افزود: از ۱۵ سال قبل تا کنون ۸۴ نفر در هیأت‌های ورزشی استان مشغول به کار شده اند که هم اکنون نیز حقوق آن‌ها توسط اداره کل تأمین می‌شود که از لحاظ قانونی این پرداخت‌ها خلاف مقررات است که این موضوع پیش از این به مراجع قضائی نیز اعلام شده است و امروز هم این روند را به خبرنگاران اطلاع رسانی می‌کنم.

فتاحی به پرونده قضائی خود در سمنان نیز اشاره و در پایان گفت: در زمانی که مسئولیت اداره کل ورزش و جوانان سمنان بر عهده من نبوده است یک ورزشکار بر اثر حادثه‌ای آسیب می‌بیند که دادستانی مرا مسئول آن قلمداد کرده است همچنین زمانی که من پست مدیر کلی آن اداره را بر عهده داشتم یک ژیمناست بر اثر حادثه دیگری قطع نخاع شد که باز هم من در این رابطه درگیر شدم یعنی اینجانب برای دو حادثه متفاوت به دادسرای سمنان احضار شدم که پس از تامین وثیقه از سمنان به مشهد آمدم.

انتهای پیام//ر. س
 


ورود فتاحی به مدیریت کل ورزش جوانان خراسان رضوی با حاشیه‌هایی روبرو بوده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر