کد خبر: ۶۹۶۹۴۱۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
استاندار فارس:

استاندار فارس گفت: توانائی و شایستگی باید مبنا و شاخص انتخاب مدیران باشد و در مرحله بعد دست پاکی و چشم پاکی و همراهی با دولت باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در جلسه دیدار شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان فارس با بیان این که انتصاب مدیران در آموزش و پرورش باید بر مبنای خرد جمعی و توجه به نظرات نخبگان، تشکل‌های صنفی، فرهنگی و سیاسی باشد، اظهارداشت: قومیت ملاک انتصاب مدیران و تصمیم گیری نیست.

وی با اشاره به این که تنوع فرهنگی و قومی دارای ارزش است و باید از جنبه‌های مثبت این ظرفیت به خوبی استفاده شود، ادامه داد: نباید به قومیت به عنوان عامل جدایی و برتری نگاه شود.

رحیمی با ابراز خشنودی از مطرح شدن مطالبات فرهنگیان توسط انجمن اسلامی معلمان، گفت: وقتی جامعه به صورت توده‌ای باشد، پیگیری‌ها به نتیجه مشخصی منتهی نمی‌شود، اما در شرایطی که جامعه متشکل بوده و مجموعه‌های مدنی و احزاب قانونی مطالبات خود را مطرح و پیگیری کنند می‌توانیم به رشد و توسعه دست پیدا کنیم.

استاندار فارس تصریح کرد: یکی از شاخصه‌های جامعه مدنی و پیشرفته در امور سیاسی این است که رای و نظر مردم دارای اهمیت زیادی است و تشکل‌های مردم نهاد توسعه پیدا می‌کنند.

رحیمی افزود: انجمن اسلامی معلمان که دارای یک هزار و ۸۰۰ عضو در استان فارس و حدود ۱۳ هزار عضو در سطح کشور است شامل افرادی اندیشمند است که در فرهنگ جامعه و جهت گیری آموزش و پرورش موثر هستند.

نماینده عالی دولت در استان فارس تاکید کرد: در انتخابات هر چه مردم تصمیم بگیرند، خوب است و در بحث اجرا، ما تلاش و تاکیدمان عمل به مر قانون است و متخلفان را مواخذه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: افراد هیچ تفاوتی برای ما ندارند و همه کاندیدا‌هایی که از مجاری قانونی وارد انتخابات شوند، محترم هستند.

استاندار فارس با بیان این که آموزش و پرورش در بسیج افکارعمومی و بالابردن مشارکت مردم و همچنین در اجرای انتخابات خیلی مهم است، تصریح کرد: در انتخابات گذشته هم تکیه زیادی به فرهنگیان وجود داشت و بار زیادی از برگزاری انتخابات بر عهده آنان قرار گرفت.

رحیمی افزود: امیدواریم همچنان که خواست امام راحل (ره) بود با توجه بیشتر و تقویت آموزش و پرورش، جامعه اصلاح شده به رشد مناسب خود برسد.

در این جلسه اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان فارس به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه‌های مختلف پرداختند.
انتهای پیام/م

دیدار استاندا فارس با شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر