کد خبر: ۶۹۶۹۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
رئیس سازمان بورس:

محمدی، وضعیت بازار سرمایه را مطلوب دانست و گفت: نماد شرکت‌های فعال ایران بر تابلوی بورس استانبول نمایش داده می‌شوند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، شاپور محمدی در حاشیه نشست بازار سرمایه اسلامی گفت: در شرایط مثبت بازار وظیفه نهاد ناظر این است که ابزار‌های مالی مختلف را معرفی کرده و در حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری تنوع ایجاد کند و در عین حال بر کارکرد صحیح نهاد‌های مالی و ابزار‌های مالی نظارت داشته باشد.

وی ادامه داد: هم سال گذشته و هم امسال بازار روند باثباتی داشته و کسانی که در این بازار سرمایه گذاری کردند سود‌های خوبی کسب کردند و ما امیدواریم بازار بتواند با تنوع بخشی و راهبرد از فرصت‌های موجود استفاده کند.


بیشتر بخوانید: بورس به پله ۲۳۸ هزار واحدی رسید


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بازار‌های مالی فقط تبادل سرمایه را به عهده دارند و سرمایه گذاری مشترک در بین کشور‌ها در جریان است و در ایران نیز میزان سرمایه گذاری‌هایی که خارجی‌ها انجام دادند مناسب است.

محمدی ادامه داد: نشست‌هایی همچون بازار‌های سرمایه اسلامی کمک می‌کند افرادی که در کشور‌های اسلامی فعال هستند یا در بازار‌های مالی که بازار‌های آن‌ها مبتنی بر ابزار‌های سنتی و کلاسیک است، بتوانند در ایران سرمایه گذاری کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره بازار مشترک مالی بین کشور‌ها گفت: عمدتاً بحث بازار مشترک از طریق مذاکرات ایران با بورس‌های کشور‌های دیگر مثل بورس استانبول دنبال می‌شود به این صورت که شرکت‌های فعال در بورس ما در تابلوی بورس استانبول نمایش داده می‌شود و همچنین لیست شرکت‌های آن‌ها نیز در بورس ما نمایش داده می‌شود.

محمدی ادامه داد: کشور‌هایی که به صورت قدیمی در بازار سرمایه فعال هستند از طریق انتشار اوراق و لیست کردن شرکت‌هایشان در بازار‌های مالی، بحث بازار‌های مالی را به صورت بین المللی دنبال می‌کنند، ولی اینکه چند کشور بیایند و یک بورس مشترک ایجاد کنند معمول نیست.

یازدهمین نشست بازار سرمایه اسلامی امروز و فردا با همکاری بانک توسعه اسلامی با حضور ۲۸ میهمان خارجی از ۱۵ کشور در حال برگزاری است. کشور‌های ایتالیا، اسپانیا، قطر و مراکش برای اولین بار در این نشست شرکت کردند. این نشست امسال با هدف توسعه ابزار‌های مالی اسلامی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

برگزاری یازدهمین نشست بازار سرمایه اسلامی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر