کد خبر: ۶۹۶۹۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸

­یک گروه تلویزیونی از شبکه سی بی اس آمریکا با لباس اعضای گروه‌های تروریستی در سوریه مشغول فعالیت رسانه‌ای است.

حضور گروه تلویزیونی آمریکایی با لباس تروریست‌ها در سوریه!به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی اسپوتنیک، ­یک گروه تلویزیونی از شبکه سی بی اس آمریکا با لباس اعضای گروه‌های تروریستی در سوریه و در میان آن‌ها مشغول فعالیت رسانه‌ای است.

بر اساس این گزارش، اخیراً به موازات تشدید درگیری‌ها در سوریه برخی گروه‌های مسلح تحرکات عجیبی انجام می‌دهند و هیئت‌های سیاسی و دیپلماتیک و شخصیت‌های منطقه‌ای و بین المللی تحرکات پنهانی در این مناطق دارند. یک گروه از شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا نیز در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها در شمال غرب استان حلب مشاهده شده اند که لباس نیرو‌های وابسته به گروه تروریستی جبهه النصره را به تن داشتند. با توجه به این که این گروه تروریستی محسوب می‌شود، مشخص نیست مأموریت این گروه تلویزیونی چیست و بر اساس چه قانونی و به چه شکلی توانسته است به صورت غیرقانونی وارد خاک سوریه شود.

نضال قبلان، سفیر سابق سوریه در ترکیه در این خصوص می‌گوید: این افراد با حضور در این مناطق که محل درگیری نیرو‌های ارتش سوریه و متحدانش با گروه‌های تروریستی است جان خود را به خطر انداخته اند... اگر یک گروه رسانه‌ای روسی یا سوری برای پوشش موضوع مرتبط با مکزیک یا هر موضوع دیگری مرتبط با دولت آمریکا اقدام می‌کرد چه روی می‌داد؟

قبلان افزود: سازمانی که این خبرنگاران به آن وابستگی دارند یا کشوری که این خبرنگاران از آنجا عبور کرده اند تا وارد خاک سوریه شوند مسئول جان این افراد خواهد بود. ورود آن‌ها به خاک سوریه غیرقانونی است. ادعای آمریکا مبنی بر مبارزه با تروریست‌ها قابل قبول نیست. آیا آمریکایی‌ها از سرنوشت یک خبرنگار فرانسوی که شش سال پیش به صورت غیرقانونی به حمص رفته بود و کشته شد عبرت نگرفته اند؟

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر