کد خبر: ۶۹۷۰۵۸۶
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
با موافقت نمایندگان؛

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور تشکیل شود.

صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش تشکیل می‌شودبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز و در جریان بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، ماده ۵ این لایحه را جهت بررسی بیشتر و رفع ابهامات موجود به کمیسیون فرهنگی ارجاع دادند.

نمایندگان با ۱۳۸ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۱۹۲ نماینده حاضر در جلسه ماده ۶ لایحه مذکور را تصویب کردند که بر اساس آن به منظور تکریم و حمایت از قهرمانان، پیشکسوتان، نابینایان، ناشنوایان، معلولان و جانبازان ورزشی دارای عناوین قهرمانی المپیک و پارالمپیک، جهانی، آسیایی، پارآسیایی و ملی غیرشاغل و فاقد درآمد مستمر و مشخص، صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور به عنوان نهاد عمومی غیردولتی با شخصیت مستقل وابسته به وزارت ورزش و جوانان با استفاده از منابع و امکانات موجود ادامه فعالیت می‌دهد.

اصلاح شرایط و مقررات فعالیت وظایف و اختیارات و ترکیب هیئت امنا و هیات عامل موجود در اساسنامه ظرف مدت شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون با پیشنهاد این وزارتخانه به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

وزارت ورزش و جوانان موظف است گزارش عملکرد سالانه صندوق را با ذکر منابع و مصارف مربوط به دیوان محاسبات و کمیسیون فرهنگی مجلس ارسال کند. همچنین نمایندگان ماده ۷ این لایحه را به تصویب رساندند که بر اساس آن وزارت ورزش و جوانان مکلف است ظرف مدت شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون ساختار سازمانی و تشکیلات تفصیلی وزارت را تهیه کند و به تایید سازمان اداری و استخدامی کشور برساند.

همچنین بر اساس ماده ۸ این لایحه آیین نامه اجرایی این قانون ظرف مدت ۶ ماه پس از لازم الاجرا شدن آن توسط این وزارتخانه تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد و مطابق با ماده ۹ از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون قانون تاسیس سازمان تربیت بدنی ایران مصوب ۱۳۵۰ لغو می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر