کد خبر: ۶۹۷۰۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
کد خبر : ۶۹۷۰۶۹۸

مشعل بدون دود برای نخستین‌بار در کارگاه مرکزی مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ساخته شد.

ساخت مشعل بدون دود در مناطق نفت‌خیز جنوببه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شانا، خسرو محسنی، معاون تعمیرات مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی گفت: این مشعل به درخواست شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز کارون برای نصب در واحد بهره‌برداری شماره ۲ اهواز ساخته شد.

وی اظهار کرد: این مشعل از نظر ارتفاع، وزن و طراحی فنی و مهندسی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که ساخت چنین سازه‌ای در کارگاه مرکزی اهواز سابقه نداشته است و برای نخستین‌بار انجام شد.

معاون تعمیرات مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی با بیان این‌که تاکنون مشعل‌های زیادی در کارگاه مرکزی اهواز ساخته شده است، افزود: مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز-۲ دارای ارتفاع ۳.۷۰ متر، وزن ۱.۵ تن و نازل‌های خاص برای حذف کربن نسوخته (دوده) است.

محسنی ادامه داد: این مشعل در مدت زمان ۲۰ روز در کارگاه مرکزی اهواز ساخته و آماده نصب شد که از این نظر یک رکورد به شمار می‌آید.

وی گفت: مشخصات فنی و مواد اولیه این مشعل ازسوی شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز کارون تامین و ساخت و بازرسی فنی از سوی مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی و با همکاری شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز کارون انجام شد.

معاون تعمیرات مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی افزود: مشعل بدون دود به‌منظور بهسوزی مشعل و کاهش آلاینده‌های هوا مطابق با استاندارد‌های زیست محیطی طراحی و ساخته شده است.

وی تصریح کرد: نمونه‌ای از این مشعل پارسال ازسوی یک شرکت سازنده داخلی ساخته و در واحد بهره‌برداری شماره ۳ اهواز نصب شد.

انتهای پیام/

طراحی مشعل بدون دود به‌منظور بهسوزی مشعل و کاهش آلاینده‌های هوا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر