کد خبر: ۶۹۷۱۱۴۵
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
کد خبر : ۶۹۷۱۱۴۵
گروه : سیاسی » دولت
روحانی در آئین افتتاح ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره):

هرروز شاهد تحرک تازه در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور عزیزمان هستیم

رئیس‌جمهور گفت: ما هرروز شاهد تحرک تازه در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور عزیرمان ایران هستیم  و خواهیم بود.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز سه شنبه  ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را افتتاح کرد.

رئیس‌جمهور در این مراسم با اشاره به پیشرفت‌های کشور در صنعت هوانوردی اظهار کرد: باوجود همه فشارهای دشمنان و بدخواهانی که می خواهند اینگونه القا کنند که توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید هستند، ما هر روز شاهد تحرک تازه ای در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور هستیم و این روند با شتاب ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه اقدامات دشمنان برای فشار به ملت ایران و در عین حال عکس العمل نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر این فشارها افزایش یافته است ، تصریح کرد: پایان این نبرد پیروزی ملت خواهد بود چرا که طرف مقابل ملت نیست و ما نیز با هیچ ملتی نمی جنگیم بلکه طرف مقابل ما ، عده ای سیاستمدار کم تجربه هستند.

روحانی افزود: در این طرف نیز فقط گروهی از مسولان کشور نیستند، بلکه همه ملت ایران یکپارچه در این مبارزه حضور دارند و تحریم دشمنان به طور مستقیم علیه فرد فرد ایرانیان بویژه اقشار ضعیف و کم درآمد است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دشمنان در این مبارزه علیه ملت ایران، پیروز نخواهند شد، گفت: مصداق این سخنان نیز افتتاح طرحهای بزرگ در سراسر کشور و همچنین بهره برداری امروز ترمینال با شکوه " سلام" در فرودگاه امام خمینی (ره) است .

روحانی با اشاره به اینکه ترمینال سلام ، عمدتا ظرف دو سال با تلاش متخصصین ، کارگران و مدیران کشور ساخته شده ، خاطرنشان کرد: اگر در گذشته ترمینالی ظرف یک تا دو سال ساخته می شد، تعجب می کردیم که چگونه امکان پذیر است که ظرف این مدت ترمینالی با شکوه ساخته شود، اما الان شاهدیم که فرزندان ایران با تکیه بر اراده ، امید به آینده و عشق به وطن می توانند چنین پروژه هایی را که قابل رقابت با پروژه های مشابه جهانی است ، بسازند.

رئیس جمهور با بیان اینکه افتتاح ترمینال فرودگاهی با افتتاح های دیگر پروژه های اقتصادی متفاوت است ، ادامه داد: افتتاح ترمینال یعنی حضور صنعت هوانوردی ، همکاری بین مدیران فرودگاهی و نیروی انتظامی و سپاه و همچنین بهره مندی از دیگر بخش های مختلف که با کمک یکدیگر یک هواپیما به طور امن و سالم در ترمینال پهلو بگیرد و مسافران سالم به مقصد برسند.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: افتتاح ترمینال فرودگاه امام ( ره ) به معنای همکاری ، تعاون و وحدت بخش های مختلف در راه اندازی یک پروژه مهم خدماتی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی در کشورمان است .

روحانی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند تحرک و جهش به سمت توسعه هستیم ، اظهارداشت: امروز برغم تحریم و فشار هواپیماها و صنعت هوایی کشورمان بطور منظم در حال فعالیت است و این موضوع برای کشوری که از لحاظ خرید هواپیما، قطعات و تعمیرات هیچ مشکلی نداشته باشند، اقدامی راحت محسوب می شود اما در کشور ما برغم همه فشارها و مشکلات ، صنعت هوایی کشورمان مشغول فعالیت و تلاش شبانه روزی است لذا باید از همه بخش های هوانوردی کشور قدردانی کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: امروز صنعت هوانوردی کشورمان با وجود همه فشارها در سطح کشورهای پیشرفته جهان در مسیر حرکت است البته کمبودها و مشکلاتی وجود دارد اما این کمبودها قابل رفع است .

وی با اشاره به اینکه یکی از تلاش های دولت یازدهم و دوازدهم ، رونق صنعت هوایی کشورمان بوده است ، گفت: بعد از توافق هسته ای  و فضایی که در روابط بین الملل ایجاد کردیم توانستیم پس از چند ده سال،  تعدادی هواپیمای مدرن و نو وارد کشور کنیم که شاید یکی از آرزوهای مردم عزیزمان بود و این روند می توانست ادامه یابد و در مسیر ادامه بود و دولت در پی خرید صدها فروند هواپیما در طول سال های آینده به منظور رفاه و آسایش مردم و رونق اقتصاد و حمل و نقل کشور بود.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: آمریکا امروز بر خلاف همه مقررات بین المللی در برابر ملت ایران قرار گرفته است اما دست اندرکاران بخش ها و حوزه های صنعت هوایی، با تلاش ها و زحمات خود، این صنعت را سرپا نگه داشته اند و از آنان صمیمانه قدردانی می کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مبارزه واقعی و عملی با بدخواهان و مخالفان پیشرفت ایران، اجرا و افتتاح طرح های بزرگ گفت: امروز باید عملا در برابر بدخواهان خود مقاومت کنیم و عمل ما در برابر آنها، تلاش برای رونق اقتصادی است.

روحانی توسعه گردشگری را از اهداف بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم برای رونق اقتصادی کشوردانست و تصریح کرد: بهترین و راحت ترین وسیله برای توسعه صنعت گردشگری، پیشرفت روز افزودن صنعت هوایی کشور است چرا که مردم به صورت هوایی می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن به مقاصد خود در داخل و خارج کشور سفر کنند.

رئیس جمهور افزود: اینکه ایران بتواند مقصد نهایی یا ترانزیت برای هواپیماهای باری یا مسافری باشد، جزو حقوق مردم کشور است و اینکه صدها و هزاران شغل در کنار صنعت هوایی و گردشگری بوجود بیاید و در روند مسافرت مردم تسهیل شود ، از جمله حقوق مردم کشورمان محسوب می شود و دولت در این راستا گام های خوبی طی سال های اخیر برداشته است.

روحانی با اشاره به اینکه در مسیر دریایی و توسعه بنادر نیز طی سال های گذشته اقدامات خوبی انجام گرفته ، اظهارداشت: در این حوزه ها نیز با اقدامات انجام شده ، ظرفیت های خوبی ایجاد شده که می تواند کشورمان را به سایر کشورها متصل کند.

وی با بیان اینکه توانمندی اقتصادی بخشی از اقتدار ملی محسوب می شود، گفت: در مسیر توانمندی اقتصادی، توانمندی ترانزیتی نیز اهمیت دارد تا بدینوسیله بتوانیم میلیونها تن کالا را از مسیرهای ترانزیتی کشور عبور دهیم و این ارتباط و اتصالی است که هیچکس نمی تواند با آن مبارزه کند.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: امروز توسعه مسیرهای ترانزیتی کشورمان و بویژه بندر چابهار و صنعت هوانوردی، به معنای تعامل سازنده با جهان است و این موضوع که مسیر هوایی ایران یکی از کریدورهای امن جهانی به شمار می رود بسیار حائز اهمیت بوده و به معنای قدرت ترانزیتی کشورمان به شمار می رود.

رئیس جمهور ترانزیت و گردشگری را دو امتیاز مهم جغرافیای ایران دانست و اظهار داشت: کشورمان از جنوب به آبهای بین المللی متصل است و از دو هزار کیلومتر ساحل برخوردار هستیم و در شمال نیز به آبهای منطقه ای متصل می باشیم و جایگاه جغرافیایی کشورمان برای عبور فیبرنوری، ریل ، جاده و مسیر هوایی می تواند نقش برجسته ای در منطقه داشته باشد و باید از این موقعیت جغرافیایی و جایگاه خود به خوبی و در راستای منافع مردم استفاده کنیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ترمینال "سلام" امام خمینی ( ره) بدست مهندسان ایرانی و با مصالح و تجهیزات ایرانی احداث شده است، گفت: احداث این ترمینال به معنای خود کفایی کشورمان در بهره برداری از اینگونه ترمینال ها است.

 رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز در بسیاری از رشته های فنی و مهندسی قادر هستیم به سایر کشورها خدمات ارائه دهیم و مسئولین کشورهای خارجی در دیدارهای دو جانبه اذعان می کنند که شرکت های ایرانی از لحاظ کیفیت کار و زمان اجرای طرحها، بسیار بهتر از شرکت های سایر کشورها فعالیت می کنند.

روحانی با تاکید بر اینکه باید به گونه ای به جهان متصل شویم که این پیوند و اتصال جدانکردنی باشد، گفت: امروز بدخواهان ملت ایران توانسته اند رابطه ما را در تعامل تجاری ، اقتصادی و بانکی با جهان تضعیف کنند اما در برخی از بخش ها نتوانسته اند اقدامی انجام دهند، لذا باید به گونه ای با جهان پیوند و اتصال برقرار کنیم که این اتصال غیر قابل جدایی باشد و این می تواند به معنای تضمین اقتصاد و تجارت کشورمان باشد.

رئیس جمهور با  اشاره به تلاش های ناموفق آمریکا برای قطع ارتباط ایران با دنیا تاکید کرد: باوجود تلاش های آمریکا ، مسئولان ایرانی در تمام اجلاس های بین المللی می درخشند و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها خوب است و اگر شرکتی در دنیا بدلیل فشارهای آمریکا نمی تواند با ما همکاری کند این موضوع را با تاسف اعلام و آمریکا را محکوم می کند.

روحانی با تاکید بر اینکه در تقابل با آمریکا، کشورهای جهان از ایران تجلیل می کنند، ادامه داد: ایران به امضا ، عهد و توافقات بین المللی وفادار بود و این طرف مقابل بود که همه توافقات و مقررات بین المللی را زیر پا گذاشت و اکنون همه دنیا آمریکا را به عنوان کشور متخلف ، عهد شکن و برخلاف مقررات انسانی می شناسند و معترف هستند.

رئیس قوه مجریه با بیان اینکه اگر بانک و شرکت های خارجی در همکاری با ایران دچار مشکل هستند، در حقانیت ما کسی تردید ندارد، تصریح کرد: این نقطه ارزشمند تاریخی برای ایران است که در مقابله با یک ابرقدرت به گونه ای از لحاظ سیاسی و حقوقی حرکت کرده که کسی ما را محکوم نمی کند و این یک موفقیت مهم است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه برغم تحریم ها حرکت های خوبی در بخش اقتصادی در کشور انجام شده است، افزود: آمارهای سه ماهه نشان می دهد برغم رشد منفی اقتصادی تا پایان سال رشد مثبت خواهد شد و برای پروژه های عمرانی برای سال جاری بودجه های لازم در نظر گرفته شده است و در سه ماهه اول سال با پرداخت این اعتبارات حرکت های خوب عمرانی ادامه خواهد داشت.

روحانی با اشاره به قول وزیر راه و شهرسازی برای تحویل 400 هزار واحد مسکونی به مردم، گفت: همه بخش های خصوصی برای این مهم به کار دعوت شده اند و سرمایه گذاران و شرکت ها ورود خواهند کرد.

رئیس جمهور همچنین به طرح وزارت راه و شهرسازی برای خانه دار شدن کارمندان دولت اشاره کرد و گفت: کارمندان از روز اول استخدام با اختصاص بخش کمی از حقوق خود تا 10 سال پس از استخدام ، صاحب منزل خواهند شد و مراحل آماده سازی و تکمیل این طرح در دست بررسی است تا جوانان در ابتدای شروع  کار خود دغدغه مسکن نداشته باشند.

روحانی ادامه داد: تا پایان سال طرح های مهمی از جمله بخش اول آزاد راه تهران – شمال در تابستان افتتاح می شود که این طرح بسیار مهم با پیگیری مستمر به ثمر خواهد رسید تا امید و نشاط به مردم داده شود.

رئیس جمهور با اشاره به ترافیک های سنگین جاده ای شمال کشور در ایام تعطیلات افزود: پس از افتتاح راه آهن تهران به رشت ، مسافرانی که از این مسیر ریلی برای سفر به شمال استفاده کرده اند از مسیر جذاب و بدون ترافیک لذت برده  و صرفه جویی ارزشمندی نیز در مصرف سوخت انجام شد.

رئیس قوه مجریه همچنین از تلاش های صنعتگران ، کارکنان و همچنین هنرمندانی که آثار آنها در ترمینال پیشرفته سلام ، مورد استفاده قرار گرفته است ، قدردانی کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
آن همه وعده کجا رفت چه شد بازهم امید میدهی باامید دادن مرده زنده نمیشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
مسکن دار شدن کارکنان. حکایت مسکن اجتماعی است که یک واحد بعد 6 سال ساخته نشد. ! چرا وعده میدن؟
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
جناب آقای ریس جمهور مگه چند سال دیگه هستی که وعده ده ساله میدی از وعده های ۶سال پیش بگو خونه های فولاد شهر اصفهان آماده شده وبه بهانه های مختلف به مردم تحویل نمیدهند اینا رو تحویل بدید ده سال دیگه پیشگش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
به سلامتی و خوبی و خوشی و میمنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
وعده به بعد ده سال دیگه کارمندان خانه دار میشن خوب .......حالا آن دست فروش آن پیک موتوری آن کارگر آن آن آن آنها باید چه کنن انگار خبری از بازار نداری آقایان مسول
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
همین هم وعده است!!
اصلا مگه ده سال دیگه این دولتیها هستند؟ وعده ی داده مثل بقیه وعده ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
خسته ایم خسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
سلام
دقیقا جی افتتاح کردی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
به داد این گرانی ها برسید
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
استعفا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
چی بگم
moheb ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
امروز لبنیات گرون شد . گفتم در جریان باشی تو امار بهبود اقتصادیت داشته باشی . بابا یه خورده نظارت کنید . اون از مواد غذایی این از ماشین و خونه . پس چی میکنید ؟ کجایی ؟ اصلا هستید ؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
آقای روحانی هنوزازاون بسته ۱۰۰روزتون خبری نشد ؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
مرگ بر امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
وعده هاي انتخاباتي چي شدن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
همش وعده میدین!جدیدا هم وعده 10 ساله!ت این 8 سالی که هستید چیکار کردین؟هر روز شاهد تحرک گران شدن یه محصول هستیم! آخه کدوم تدبیری میگه بعد این همه گرونی و تورم، روی یک شیر پاکتی 2/600 هشتصد بره رو قیمت در یک شب! یعنی بشه 3/200
این اقتصاد خیلی فاجعه باره
نکنه توقع دارید شیر پاکتی هم تحریم کنیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
استعفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
بداد اقتصاد برسيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
در سال 90 هم تحریم بودیم ولی پراید 8/500/000تومان بود ضعف مدیریت باعث این وضعه بیجا دشمن را بزرگ نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
علي برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
آقای ریس جمهور بسه دیگه تر خدا کمي بفکر مردم باشيد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
احساس می کنم اصلا به فکر ما ملت نیست !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
کی میگه تو فکر ملت نیستند الان دارند تدارک میبینند واسه انتخابات اسفند ماه امسال وزیر اموزش و پرورش استعفا داد خب واسه خدمت به ملت دیگه!!
باز میگید تو فکر ملت نیستند؟!!
همین افتتاح کلی برای ملت خوب بود! می دونی اگه مراسم افتتاح نمی گذاشتند اصلا این ترمینال رو نمی شد استفاده کرد؟!!!
شما بگو کجای دنیا مثل ما کلنگ زنی و اقتتاح و اختتامیه و... دارند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
بداد ملت برسيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
اقاي رئيس جمهور وقت عمل به وعده ها نرسيده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
ناامیدم آقای رییس جمهور این مشکلات ناشی از ضعف مدیریت است ربطی به دشمنان ندارد احتکار خودرو وکالا ها چه ربطی به بدخواهان دارد کاری بکنید
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
سلام مردم خواهان عدالت اقتصادی هستند لذا اگر شما دست اختلاسگران ، رانت خوران ، قاچاقچیان کالا، ارز و سکه را قطع کنید و با مافیایی خودرو و مسکن برخورد کنید ملت می تواند با تمام قدرت در مقابل استکبار بیگانه بایستد . پس میکروب زدایی داخلی بسیار مهمتر از تمرکز بر بیگانه است سالم سازی درون را جدی بگیرید
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر