کد خبر: ۶۹۷۱۲۲۰
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

رقم جدید برنج ایرانی آنام مرداد امسال همزمان با برداشت برنج به شالیکاران و مصرف کنندگان معرفی خواهد شد.

معرفی رقم جدید برنج ایرانی با نام آنام در گیلانبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مریم حسینی، رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور امروز گفت: رقم جدید برنج ایرانی آنام مرداد امسال همزمان با برداشت برنج به شالیکاران و مصرف کنندگان معرفی خواهد شد، که زودرس بودن، داشتن ظاهری همانند برنج محلی دم سیاه، بوته کوتاه‌تر، مقاوم در برابر باد و باران، کود پذیری بیشتر، نیاز آبی کمتر و تولید بیشتر درهر هکتار از ویژگی‌ها و مزایای رقم جدید برنج انام در مقایسه با دیگر رقم‌ها است.

وی از معرفی رقم جدید برنج تیسا در مازندران در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: زودرس، دانه بلند، و پخت خوب از ویژگی‌های این برنج است.

رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور افزود: ۳۰۰ مهندس کشاورزی برای اجرای طرح مطلوب سازی برنج، مربیگری و ارائه توصیه‌های فنی به شالیکاران در گیلان فعال هستند.

مریم حسینی گفت: با توجه به طرح تولید برنج با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ها در کنار سازمان بسیج کشاورزی سپاه قدس گیلان برای افزایش کمیت و کیفیت تولید برنج در گیلان و استان‌های شمالی گام برمی‌دارد.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ نفر از مربیان مؤسسه ملی تحقیقات برنج کشور از امروز به مدت ۶ روز، برای کار با دستگاه‌های شالیکوبی و سایر بخش‌های مرتبط آموزش می‌بینند، افزود: مؤسسه ملی تحقیقات برنج کشور همواره در راستای امنیت غذایی گام برمی‌دارد.

رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور با بیان اینکه کیفیت و کمیت برنج از مزرعه تا سفره به امنیت غذایی نیز کمک می‌کند، تصریح کرد: اقداماتی که برای خودکفایی در تولید برنج در استان‌های شمالی بر اساس یک برنامه ریزی مشخص و اصول معینی انجام و اجرا می‌شود.

 

انتهای پیام/م.ع

رقم جدید برنج ایرانی اَنام مرداد ماه امسال در گیلان معرفی خواهد شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر