کد خبر: ۶۹۷۱۲۵۵
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
فرماندار ملایر؛

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر بر لزوم شتاب گیری اجرای طرح فراز یا داربستی کردن باغ‌های انگور این شهرستان تاکید کرد.

داربستی کردن تاکستان‌های ملایر شتاب گیرد به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، قدرت الله ولدی، معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهر جهانی انگور ملایر افزود: اختصاص اعتبار بیشتر برای اجرای طرح فراز در سطح بیش از ۱۰ هزار هکتار از باغ‌های انگور این شهرستان باید توسط جهاد کشاورزی استان ویژه دیده شود.

وی با بیان اینکه سطح اجرای سامانه‌های آبیاری نوین در باغ‌های این شهرستان نیز پایین است ادامه داد: پیاده کردن این سیستم در تاکستان‌های ملایر اعتبار ویژه‌ای می‌خواهد که باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان برای ثبت جهانی انگور این شهرستان بیان کرد: به زودی جشنواره ملی شهر جهانی انگور برگزار می‌شود که مکاتبه‌های لازم با استاندار همدان و سازمان جهاد کشاورزی استان برای اختصاص اعتبار مورد نیاز برای برگزاری این جشنواره انجام شده است.

ولدی خواستار پیگیری جذب اعتبار مورد نیاز توسط جهاد کشاورزی به عنوان متولی برگزاری این جشنواره شد و افزود: جهانی شدن انگور زمینه‌های لازم را برای گردشگری و رونق اقتصادی منطقه و استان فراهم کرده است.

وی با تاکید بر اینکه خشک کردن و حمل انگور نباید به صورت غیربهداشتی انجام شود، از جهاد کشاورزی استان خواست: نسبت به اختصاص یارانه و تسهیلات خاص برای روند بهداشتی فرآوری انگور پیگیری‌ها و حمایت‌های لازم را به عمل آورد.

معاون استاندار همدان همچنین سامانه نیما و تعهد ارزی را یکی از مشکلات جدی صادرکنندگان کشمش ملایر عنوان و خاطرنشان کرد: چنانچه این مشکل حل نشود، زنجیره تولید و صادرات کشمش به هم می‌خورد و در ماه‌های آینده با مشکل مواجه می‌شویم.

ولدی از جهاد کشاورزی استان خواست: با توجه به اینکه کشمش حجم بالایی از صادرات استان همدان را به خود اختصاص داده و فروش و صادرات به صورت ریالی انجام می‌شود، سازمان جهاد کشاورزی استان پیگیری‌های لازم برای حل مشکل صادرکنندگان کشمش را انجام دهد.

وی توسعه گلخانه‌ها و کشت گیاهان دارویی و کم آب بر را از دیگر اولویت‌ها برشمرد و اظهار داشت: در سند سه ساله راهبردی توسعه این شهرستان ۱۰۰ هکتار سهمیه احداث گلخانه پیش بینی شده است، در حالی که این میزان سهمیه را می‌توان در یک سال اجرا کرد.

فرماندار ویژه ملایر یادآور شد: با توجه به اینکه احداث حدود ۵۰ تا ۶۰ هکتار گلخانه در اراضی ملی این شهرستان واقع شده و مشکلاتی را ایجاد کرده است، این مشکل باید هر چه سریع‌تر حل شود.

ولدی همچنین خواستار تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای مرمت و لوله گذاری ۶۴۰ رشته قنات ملایر و ارائه تسهیلات به دامداری‌های سنتی شد.

انتهای پیام/ د 

داربستی کردن تاکستان‌های ملایر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر