کد خبر: ۶۹۷۱۳۱۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
باحضور نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی،

در نشست مشترک پورابراهیمی با مدیرکل مالیاتی، رئیس خانه مطبوعات، رئیس خانه هنرمندان و رئیس اتحادیه چاپخانه داران کرمان آخرین وضعیت اظهارنامه مالیاتی موسسات فرهنگی و هنری و مطبوعات بررسی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، نشست مشترک پورابراهیمی؛ نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل مالیاتی، رئیس خانه مطبوعات، رئیس خانه هنرمندان و رئیس اتحادیه چاپخانه داران کرمان برای بررسی آخرین وضعیت اظهارنامه مالیاتی موسسات فرهنگی و هنری و مطبوعات استان برگزار شد.

با توجه به پیگیری‌های دو هفته قبل متولیان فرهنگی استان و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با وزاری اقتصاد و ارشاد در خصوص لزوم حل مشکل مالیاتی موسسات فرهنگی و هنری نشست مشترک در کرمان با حضور نمایندگان تشکل‌ها و مجموعه‌های فرهنگی کرمان در محل دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور برگزار شد.

پورابراهیمی در این نشست گفت: با توجه به ضعف و نبود توان مالی این موسسات موضوع مالیات و اجرای غیرمنعطف قانون در خصوص آن‌ها مشکلات متعددی را فراهم می‌کند و لازم است در این خصوص تصمیم گیری شود.

وی افزود: مذاکرات خود را با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان مالیاتی انجام داده تا اصلاحیه مربوط به بخشنامه مرتبط با این موسسات فرهنگی و هنری و مطبوعات هر چه سریعتر صادر و عملیاتی شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: البته انتظار ما از مدیرکل امور مالیاتی استان این است که با نهایت همکاری جهت حل مشکل این موسسات اقدامات لازم را انجام دهد و کار‌های مربوط به این بخش را پیگیری کند.

خدیشی رئیس خانه مطبوعات کرمان هم با بیان گزارشی از آخرین وضعیت اظهارنامه‌های مالیاتی گفت: در صورتی که به غیر از گزارش صورت‌های مالی، اسناد و مدارک مربوط به حوزه‌های مطبوعاتی را سازمان مالیاتی درخواست کند به دلیل نبود ساختار مناسب در حوزه رسانه‌ای امکان نگهداری و دقت در ثبت اسناد و مدارک وجود ندارد و این کار ما را با مشکل جدی مواجه می‌کند.

در این جسله رئیس خانه هنرمندان استان کرمان نیز گفت: مجموع تشکل‌های فرهنگی و هنری و قرآنی با توجه شرایطی در حوزه درامد‌ها و مصارف دارند به عنوان بنگاه اقتصادی محسوب نمی‌شوند که بخواهند در بحث مالیات به این شکل با ان‌ها رفتار شود و لازم است به شکل منطقی‌تر برخورد شود.

در پایان این نشست مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان ضمن قبول موضوعات مطرح شده توسط نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و نمایندگان حوزه فرهنگ و هنر و مطبوعات بیان داشت: تمام تلاش را برای حل مشکل موسسات فرهنگی هنری و مطبوعاتی انجام خواهیم داد.

با توافق انجام شده در این جلسه مقرر شد تا حداکثر طی دو هفته آینده با حضور رئیس و معاونان اداره کل مالیاتی استان، دو روز کاری برای بررسی پرونده‌های مالیاتی فرهنگی هنری و مطبوعاتی اختصاص داده شود که هیچگونه مشکلی برای این موسسات ایجاد نشود.

ضمنا مقرر شد پیگیری‌های لازم توسط پورابراهیمی از طریق وزارت اقتصاد برای اصلاح بخشنامه مربوط به مالیات در ارتباط با این موسسات انجام شود که همزمان با همکاری در استان موضوع کلان آن هم شکل گیرد و اصلاح آیین نامه از طریق دولت به شکلی در دستور کار قرار گیرد.
انتهای پیام/ی

نشست نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با موسسات فرهنگی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر