کد خبر: ۶۹۷۱۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

اداره کل هنر‌های تجسمی اعلام کرد که خلق اثر هنری نیاز به اخذ هیچگونه مجوزی از سوی دولت ندارد.

پاسخ به یک ابهام/ خلق اثر هنری نیاز به اخذ مجوز نداردبه گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنر‌های تجسمی، در پی سوالات مطرح شده در فضای عمومی و هنری و برخی رسانه‌ها مبنی بر صدور مجوز برای مجسمه سازان، اداره کل هنر‌های تجسمی اعلام کرد که خلق اثر هنری نیاز به اخذ هیچگونه مجوزی از سوی دولت ندارد.

در بیانیه اداره کل هنر‌های تجسمی آمده است:

«صدور مجوز فعالیت برای تعداد محدودی از مجسمه سازان به اصرار و درخواست انجمن هنرمندان مجسمه ساز صورت گرفت، زیرا برخی از مجسمه سازان با شهرداری دچار مشکل شدند و به دلیل اینکه شهرداری فعالیت انجمن را به رسمیت نمی‌شناسد. از این رو انجمن از اداره کل هنر‌های تجسمی در خواست کرد تا مجوز فعالیت برای این تعداد صادر کند تا آن‌ها بتوانند مشکلات خود را با شهرداری برطرف کنند که این امر جنبه عمومی نداشته و صرفاً در یک مقطع زمانی برای حل مشکل هنرمندان مجسمه ساز برای فک پلمپ کارگاه بوده است که متاسفانه برخی از افراد با ادعای ضرورت اخد مجوز فعالیت هنری برای هنرمندان این موضوع را به چالش کشیده و منتشر کردند.

ضمن آنکه پیشتر عباس مجیدی رئیس انجمن هنرمندان مجسمه ساز نیز گفت: نهاد‌های رسمی کشور مانند شهرداری و دیگر ادارات فعالیت‌های صنفی انجمن‌ها از جمله انجمن مجسمه سازان را به رسمیت نمی‌شناسند و از این رو از اداره کل هنر‌های تجسمی تقاضا کردیم، مجوزی مبنی بر فعالیت مجسمه سازی صادر شود تا مشکل آن‌ها با شهرداری حل شود.

در پایان واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنر‌های تجسمی موکدا اعلام می‌کند، خلق و آفرینش اثر هنری نیازمند دریافت مجوز نیست و هنرمندان لازم است مسائل حرفه‌ای رشته هنری و تخصصی خود را از طریق انجمن مربوطه و با همکاری این اداره کل حل و فصل کنند.»

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر