کد خبر: ۶۹۷۱۸۲۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: اطلاعاتی واصل شده که برخی اتباع کشورهای همجوار با همدستی افراد سودجو در داخل، اقدام به خرید گندم از کشاورزان با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب با هدف انتقال به خارج از کشور می‌کنند.

تاکید رییس دادگستری کرمان بر جلوگیری از خروج گندم از کشوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان امروز ۲۸ خردادماه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: علی رغم همه توطئه‌ها و تحریم‌ها علیه کشورمان، ۴ سال است که در کشورمان به خودکفایی در تولید گندم رسیده‌ایم.

وی افزود: اما اطلاعاتی واصل شده که برخی اتباع کشور‌های همجوار با همدستی افراد سودجو در داخل، اقدام به خرید گندم از کشاورزان به صورت نقد و با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب کرده و اماکنی برای نگهداری گندم به صورت انبوه و با هدف انتقال به خارج از کشور اجاره می‌کنند.

موحد بیان کرد: احتمال زیاد این اقدامات سازماندهی شده و می‌تواند هدایتگرانه باشد کما اینکه در گوشت و سوخت اینگونه بود و اگر این اتفاق بیفتد تبعات ناگواری خواهد داشت و تبعا رسانه‌های بیگانه به این مسائل دامن می‌زنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ضرورت دارد دستگاه‌های متولی، نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی، کمیسیون مبارزه با قاچاق و همه کسانی که می‌توانند نقش ایفا کنند، از همه ظرفیت استفاده کنند تا جلوی وقوع چین وضعیتی را بگیریم.

وی افزود: مصوبه جلسه این است که هر کس به فراخور وظایف و ظرفیت‌هایی که دارد برای جلوگیری از خروج گندم تلاش کند تا این موضوع حذف یا به حداقل میزان ممکن کاهش پیدا کند و غله تلاش کند تا همه گندم تولید شده را خریداری کند.

موحد اظهار کرد: بار‌ها در جلسات مختلف تاکید شده تا هر چه سریع‌تر تکلیف بستر رودخانه‌ها مشخص و وضعیت تعرض‌ها در این مناطق نیز معین شود و در صورتی که اقدامات زیربنایی صورت نگیرد، کار به جایی نمی‌رسد.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر