کد خبر: ۶۹۷۱۸۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
کد خبر : ۶۹۷۱۸۸۶

بارش‌های شدید اخیر در یمن نیاز‌ به کمک‌های بشردوستانه فوری در این کشور را افزایش داده است.

سازمان ملل: یمن در پی بارش باران‌های سیل‌آسای اخیر به کمک فوری نیاز داردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین هوا، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بارش‌های شدید اخیر در یمن نیاز‌ به کمک‌های بشردوستانه فوری در این کشور را افزایش داده است.

در بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد آمده است شمار زیادی از ساکنان مناطق مختلف یمن به علت بارندگی‌های شدید اخیر به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز دارند. باران‌های سیل‌آسای اخیر که بخش‌های وسیعی از یمن را تحت تاثیر قرار داد و زندگی ۸۰ هزار نفر را مختل کرد موجب افزایش نیاز به کمک‌های بشردوستانه فوری در این کشور شده است.

طبق بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، بارندگی‌های شدید در یمن دستکم سه کشته بر جای گذاشت، اما شمار دقیق قربانیان سیل در یمن مشخص نیست.

منطقه حجه واقع در شمال غربی یمن که شمار زیادی از آوارگان یمنی را در خود پناه داده است، از جمله مناطقی است که به شدت تحت تاثیر باران‌های سیل آسای اخیر قرار گرفته است. ارزیابی آژانس‌های بشردوستانه حاکی از آن است که بیش از ۵۰ هزار نفر در این منطقه به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز مبرم دارند.

طبق اعلام کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد شمار زیادی از آوارگان یمنی در حال حاضر در پناهگاه‌ها و اردوگاه‌های موقت به سر می‌برند. از آن جا که بارش شدید باران و سیل به مراکز درمانی، انبار‌های مواد غذایی، مدارس و تاسیسات بهداشتی نیز خسارت وارد کرده است، کمیسایرای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بیم آن دارد که بارندگی و سیل خطر شیوع بیماری‌های واگیر به ویژه وبا را تشدید کند.

سازمان جهانی بهداشت نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد از آغاز سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از ۳۶۴ هزار مورد احتمالی ابتلا به وبا و ۶۳۹ مورد مرگ ناشی از این بیماری در یمن گزارش شده است. این رقم تقریبا به اندازه کل تلفات بیماری وبا در سال گذشته در این کشور جنگ زده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر