کد خبر: ۶۹۷۱۹۴۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹

شهردار اصفهان گفت: اصفهان شهری جهانی و از موهبت‌های هنری، طبیعی و تاریخی بسیاری برخوردار است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان امروز در آیین افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی ضمن ابراز خوشحالی برای میزبانی اصفهان از این نمایشگاه اظهار کرد: حضور عالی‌ترین مقام استان، یعنی استاندار اصفهان در این مراسم، همچنین حضور بیش از شصت مهمان خارجی در مراسم اصفهان و همچنین علی مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نشان دهنده اهمیت این مراسم است.

نوروزی با اشاره به اینکه اصفهان دارای منابع بسیاری برای جذب گردشگران است، ادامه داد: اصفهان شهری جهانی و از موهبت‌های هنری، طبیعی و تاریخی بسیاری برخوردار است.

نوروزی با بیان اینکه اصفهان عضو شهر‌های یونسکو است، گفت: هر نقطه از شهر، حکم یک چاه برای تولید سرمایه از طریق گردشگری و صنایع دستی را دارد.

شهردار اصفهان گفت: اصفهان مانند یک ستاره است و باید به کمک مابقی شهرها، یک کهکشان را تشکیل بدهد تا ظرفیت گردشگری افزایش یابد. باید دست از نگرش منطقه‌ای برداریم و جهانی بیندیشیم تا بتوانیم تمام ارگان‌ها را برای گردشگری در بخش‌های خصوصی و دولتی همراه کنیم.

وی در خصوص ظرفیت‌های گردشگری ایران بیان کرد: ما می‌توانیم با وجود تمام مشکلاتی که در کشور وجود دارد، ظرفیت گردشگری را بالاتر ببریم. کشور ما از منابع بسیاری برخوردار است که می‌تواند گردشگر‌های بسیاری را به خود جذب کند.

نوروزی با بیان اینکه نباید اقتصاد فرهنگ ما صرفاً مصرفی باشد بلکه باید مولد نیز باشد، خاطرنشان کرد: مسئولان باید راه را برای شهر‌هایی که ظرفیت گردشگری دارند باز کنند تا بتوانیم فرهنگ تولیدی نیز داشته باشیم.

انتهای پیام/م

 

افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر