کد خبر: ۶۹۷۱۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به سطح مبادلات کنونی حدود ۲۰۰ میلیون دلاری ایران و دانمارک، گفت: امکان توسعه تعاملات تجاری بین دو کشور خصوصا در بخش کشاورزی و گردشگری وجود دارد.

به گزارش      گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، کیوان کاشفی در دیدار فعالان اقتصادی کرمانشاه با دنی عنان سفیر دانمارک که امروز (۲۸ خرداد) در اتاق کرمانشاه برگزار شد، از ارتباط دیرینه مردم ایران و کشور‌های اروپایی از جمله دانمارک یاد کرد و گفت: بسیاری از گروه‌های اقتصادی دو کشور نیز از گذشته پیوند‌های قوی با یکدیگر داشتند.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: بعد از تفاهم برجام این تعاملات بیشتر شد و شاهد استقبال قابل توجه هیات‌های اقتصادی اروپایی برای حضور در ایران بودیم.

وی از تاثیر فشار‌های آمریکا و تحریم‌ها بر روابط اقتصادی ایران و کشور‌های اروپایی یاد و اظهار کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام این تعاملات رو به افول رفته است.

کاشفی از کشور‌های اروپایی درخواست کرد که بر سر پیمان و تعهدات برجامی خود با ایران بمانند و عنوان کرد: پایبندی به این معاهده برای قضاوت ما از اروپا در آینده بسیار مهم است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه سطح کنونی مبادلات اقتصادی بین ایران و دانمارک را حدود ۲۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و یادآور شد: با توجه به اقتصاد بزرگ دو کشور ایران و دانماک، این سطح از معاملات باید افزایش یابد.

وی گفت: دانمارک در حوزه تکنولوژی، کشاورزی، لبنیات، گردشگری و ... پتانسیل‌های زیادی دارد که می‌تواند تعاملات خود را با ایران گسترش دهد.

کاشفی از پتانسیل‌های کرمانشاه هم یاد کرد و گفت: دانمارک و کرمانشاه هم در دو بخش کشاورزی و گردشگری پتانسیل تعامل بسیار زیادی دارند.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران در پایان خواستار تسهیل تردد تجار ایرانی به دانمارک خصوصا از بعد صدور روادید هم شد.

امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز حوزه توریسم و گردشگری را یکی از فرصت‌ها برای تعامل بین ایران و دانمارک دانست.

وی از پتانسیل‌های کرمانشاه در حوزه گردشگری یاد کرد و ادامه داد: کرمانشاه میزبان رویداد گردشگری بین‌المللی در سال ۲۰۲۰ است و این فرصت مناسبی برای افزایش تعامل با دانمارک است.

قادری یکی از حوزه‌های دیگر را بخش صنایع دستی اعلام کرد و گفت: در این بخش نیز ما ۶۰ رشته فعال صنایع دستی و ۱۸ هزار صنعتگر فعال داریم.

وی میزان صادرات سالانه صنایع دستی کرمانشاه را نیز حدود ۳۶.۵ میلیون دلار اعلام کرد که عمدتا به کشور‌های اروپایی مانند آلمان و همچنین چین و عراق صادر می‌شود.

انتهای  پیام/ز

 

صادرات سالانه صنایع دستی کرمانشاه حدود ۳۶.۵ میلیون دلار  است 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر