کد خبر: ۶۹۷۲۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران مطرح کرد؛

رهبری از پیشرفت های سامانه جامع تجارت خبر داد و گفت : این سامانه منتظر اتصال به گمرک است تا اهداف سامانه در تسهیل و تسریع تجارت تکمیل شود.

سامانه جامع تجارت منتظر همکاری و اتصال گمرکبه گزاش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شاتا، علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران از پیشرفت های سامانه جامع تجارت خبر داد و گفت : این سامانه منتظر اتصال به گمرک است تا اهداف سامانه در تسهیل و تسریع تجارت تکمیل شود.

رهبری ادامه داد: سامانه جامع تجارت به عنوان درگاه یکپارچه ارتباط بازرگانان با دستگاه‌های ذیربط در امر تجارت کشور، از سال ۹۵ آغاز به فعالیت کرد و از این طریق بازرگانان می‌توانند ثبت سفارش، اخذ مجوز‌های ورود کالا، تامین ارز از نظام ارزی کشور، اظهار منشا ارز و پرداخت‌های خود را به صورت الکترونیکی و سیستمی انجام می‌دهند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران ادامه داد: ۲۳ دستگاه کلان مجوز دهنده در صدور مجوز ورود کالا نقش آفرینی می کنند و سامانه جامع تجارت با هدف شفاف سازی، تسهیل و تسریع تجارت، روند تشخیص مجوز‌های الزامی، درخواست مجوز و تبادل مجوز را الکترونیکی کرده و برگه فیزیکی مجوز‌ها و استفاده از کاغذ را حذف کرده است.

رهبری افزود: سامانه جامع تجارت یک درگاه واحد است که به سامانه‌های بیش از ۳۰ دستگاه متصل شده است و منتظر اتصال به سامانه گمرک است تا تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف آن اتفاق بیافتد.


بیشتر بخوانید: ابعاد مثبت بخش صنعت باید به عموم مردم معرفی شود


رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران در پایان گفت: فرآیندها و امور بازرگانان تا پیش از امور گمرکی در این سامانه از طریق ارتباط با سامانه هایی همچون اتاق بازرگانی، اعتبار سنجی و رتبه بندی اعتباری، ثبتارش، جامع مجوزها، جامع حمل و نقل، شناسه کالا و رهگیری، جامع ارزی و... انجام می شود و در آخرین گام منتظر اتصال به گمرک است، به عنوان نمونه در ارتباط با سامانه جامع ارزی، فرآیندهای تامین ارز مورد نیاز برای کالاهای وارداتی در تعامل با بانک مرکزی، بانک های عامل و صرافی ها به صورت سیستمی و در چندین رفت و برگشت تراکنش های اطلاعاتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری صورت می پذیرد.

انتهای پیام/

سامانه جامع تجارت باعث  تسهیل و تسریع تجارت می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر