همکاری ولوو و انویدیا برای تولید اتوبوس و کامیون‌های خودران

صنایع خودروسازی ولوو برای تولید خودروهای خودران پیشرفته و هوشمند با شرکت فناوری انویدیا همکاری می‌کند.

همکاری ولوو و انویدیا برای تولید اتوبوس و کامیون‌های خودرانبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت ولوو در جهت توسعه صنایع خودروهای خودران خود و تولید و طراحی کامیون‌ها و اتوبوس‌های قابل رقابت و یشرفته مجهیز به فناوری‌های هوشمند با شرکت فناوری انودیا همکاری می‌کند. انویدیا با فراهم سازی زیرساخت‌های سخت افزاری مورد نیاز برای خودروهای خودران ولو را در ساخت این خودروها یاری می‌کند.


بیشتر بخوانید: فورد جدیدترین خودرو خودران خود را در دیترویت آزمایش می‌کند


ولوو هدف از این قرارداد را تست و توسعه خودروهای سنگین و نیمه سنگین خودران این شرکت مانند کامیون حمل بار بزرگ، مینی‌ کامیون، کامیون‌های مخصوص معدن و اتوبوس‌ دانسته است. انویدیا متعهد شده است در این قرار داد همکاری علاوه بر تجهیزان سخت افزاری تا حدودی در تولید و طراحی نرم‌افزارهای مربوط به خودروهای خودران نیز با شرکت ولوو همکاری کند.

یکی از مدیران ارشد ولوو گفت: «مهندسان شرکت ولوو و انویدیا به زودی کار بر روی پروژه خودروهای خودران را در محل هر دو شرکت در گوتنبرگ و سانتا کلارا آغاز می‌کنند.» هنوز هیچ زمان رسمی برای معرفی و عرضه رسمی محصولات مشترک این دو شرکت از هیچ منبع رسمی اعلام نشده است و تنها می‌توان انتظار داشت در آینده‌ای نزدیک کامیون‎‌ها و اتوبوس‌هایی با قابلیت‌های برتر را در خیابان دید.

همکاری ولوو و انویدیا برای تولید اتوبوس و کامیون‌های خودران

در حال حاضر رقابت شدیدی بین شرکت‌های مطرح تولید کننده خودروهای سنگین مانند دایملر و وایمو-Waymo و ولوو برای طراحی انواع کامیون‌ها و اتوبوس‌های مجهز به فناوری خودران در جهان وجود دارد و هرکدام از این شرکت‌ها با روش‌های متفاوت به دنبال عرضه محصولات با کیفیت‌تر و پیشرفته‌تر به بازارهای جهانی هستند. مطمئنا همکاری انودیا با ولوو در این حوزه از صنایع خودروهای سنگین و نیمه سنگین نتیجه‌ای مطلوب خواهد داشت.

انویدیا به علاقه‌مندان خودروهای خودروان وعده داده است پس از تولید محصولات مشترکت این شرکت و ولوو، رانندگان  وسایل نقلیه سنگین و سایر رانندگان در حال رانندگی در جاده با خیالی آسوده‌تر حرکت می‌کنند و برنامه ریزی‌‌های کاری برای حمل و تحویل بار دقیق‌تر صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

توسعه خودروهای خودران سنگین ولوو با همکاری انویدیا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر