کد خبر: ۶۹۷۳۷۷۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در قم:

سردار رحیم صفوی گفت:آمریکا و غرب به‌ شدت از شکل‌گیری قدرت جدید اسلامی با محوریت ولایت‌ فقیه واهمه دارند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی،مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا روز پنجشنبه در نشست توجیهی «نماز در راه، شهر» در مجتمع یاوران مهدی اظهار کرد: چالش تمدنی با اسلام و به پرچم‌داری انقلاب اسلامی از تنش‌های بزرگ دنیای غرب در وضعیت حاضر است، لبه برخورد این تمدن از شمال آفریقا آغاز شده و پهنه بزرگی از جهان را در بر می‌گیرد.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی قلب تمدن اسلامی است، انقلاب برای اداره بشریت در جهان برنامه دارد، دنیای غرب امروز نگرانی جدی از شکل‌گیری قدرت عظیم اسلامی در قرن حاضر دارد.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اضافه کرد: قدرت جدید جهان اسلام با تبعیت انقلاب اسلامی و با محوریت مقام معظم رهبری در حال شکل‌گیری است که قدرتی کاملاً استراتژیک است.

این مقام مسئول گفت: آمریکا و غرب به‌شدت از شکل‌گیری قدرت جدید اسلامی با محوریت ولایت‌فقیه واهمه دارند اما درعین‌حال از نام بردن آن به‌عنوان یک تنش بزرگ نیز امتناع می‌کنند.

صفوی تاکید کرد: تنها شکل از اسلامی که برای مسلمانان جهان الهام‌بخش است، اسلام ناب محمدی بوده که پرچم آن امروز در دست مقام معظم رهبری است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: مقام معظم رهبری صرفاً رهبر جمهوری اسلامی نبوده بلکه مدافع تمام ملت‌ها و کشور‌های اسلامی است که نمونه‌های آن را در حوادث اخیر کشور‌های منطقه کاملاً ملموس است.

وی همچنین با اشاره به قدرت بالقوه کشور‌های اسلامی گفت: ۷۵ درصد از ذخایر قطعی نفت خام و ۵۷ درصد از ذخایر گاز طبیعی در اختیار کشور‌های اسلامی است ۹۰ درصد حمل‌و نقل و تجارت جهانی از طریق دریا‌ها انجام می‌شود، کشوری که روی کانال‌ها کنترل داشته باشد می‌توانند اقتصاد جهان را مدیریت کنند، ۱۱ کانال از مهم‌ترین تنگه‌های جهانی در اختیار مسلمان می‌باشد.

رحیم صفوی با اشاره به اینکه جمعیت جهان در سال ۲۰۵۰ به ۱۰ میلیارد تن می‌رسد، اظهار کرد: اندیشمندان جهان معتقدند قدرت اقتصادی و فرهنگی به‌صورت آرام و ملموس از غرب عالم به سمت شرق در حال حرکت بوده که علاوه برچین، روسیه و ژاپن، ایران را نیز دربر می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قدرت حاصل از وحدت اسلامی گفت: بیش از ۹۰ درصد از عقاید و اعمال مسلمانان جهان مشترک است، و نکات اختلافی در مقایسه با اشتراکات آن بسیار ناچیز است.

وی همچنین عنوان کرد: در وضعیت کنونی قدرت در نظام جهانی به‌هم‌ریخته و پیچیده است، بعد از فروپاشی نظام شوروی سابق آمریکایی‌ها تلاش کردند موازنه قدرت را یک‌طرفه کنند و تنها رئیس دهکده جهانی شوند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: هدف آمریکا بعد از فروپاشی نظام کمونیستی تبدیل شدن به قدرت هژمون بوده به نحوی که قدرت بلامنازع جهان در تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و فناوری باشد.

سردار رحیم صفوی با اشاره به نگرانی غرب و آمریکا از قدرت روزافزون چین نیز گفت: رقابت باقدرت نظامی، اقتصادی و فناوری چین یکی از چالش‌ها و تنش‌های اصلی آمریکا در آینده خواهد بود.

انتهای پیام/ش

سخنان سردار رحیم صفوی در نشست توجیهی نماز در راه، شهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر