کد خبر: ۶۹۷۳۷۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: ۳۰ هتل جدید در آذربایجان شرقی در حال ساخت است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،آبدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون تعداد ۳۰ هتل در بخش زیرساخت‌های گردشگری این استان در دست ساخت است.

وی افزود: چهار هتل ۵ ستاره، هفت هتل ۴ ستاره، ۹ هتل ۳ ستاره، هشت هتل ۲ ستاره و یک هتل ۱ ستاره و یک باب هتل آپارتمان را از هتل‌های در دست ساخت آذربایجان شرقی توسط بخش خصوصی اعلام و اضافه کرد: با افتتاح و راه اندازی این هتل‌ها که ۲ هزار و ۲۴۳ اتاق را شامل می‌شوند، چهار هزار و ۵۸۰ تخت به تخت‌های اقامتگاهی آذربایجان شرقی افزوده خواهد شد.

وی پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی هتل‌های در دست ساخت استان را ۶۵ درصد اعلام کرد.

آبدار با بیان اینکه تا پایان دولت دوازدهم تعداد ۱۷ هتل به چرخه صنعت گردشگری آذربایجان شرقی اضافه می‌شود، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریز‌های انجام شده تا پایان سالجاری تعداد ۶ هتل از مجموع هتل‌های در دست ساخت به بهره برداری خواهد رسید.

وی، تبریز و جلفا را دارای بیشترین تعداد هتل‌های پرستاره در حال ساخت استان اعلام کرد و ادامه داد: در شهر‌های میانه و سردرود نیز هتل‌هایی در این رده ساخته می‌شود.

آبدار، مجموع پروژه‌های سرمایه گذاری فعال در بخش هتل داری آذربایجان شرقی را ۶۲ عنوان ذکر و اضافه کرد: حجم سرمایه گذاری در این واحد‌های اقامتی گردشگری بالغ بر ۲ هزار و ۸۰۷ میلیارد تومان است.

وی، ساخت هتل، هتل آپارتمان، سفره خانه‌های سنتی و مدرن، واحد‌ها بوم گردی و مجتمع‌های بین راهی را در قالب سرمایه گذاری‌های بخش زیرساختی گردشگری استان برشمرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از صدور تعداد ۱۲۰ موافقت اصولی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان خبر داد که با انجام مراحل اداری و سیر تکاملی آن‌ها می‌توان به صدور مجوز نهایی حداقل ۷۰ پروژه نیز در این بخش امیدوار شد.

آبدار با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی و مدیریت ارشد آذربایجان شرقی اهتمام و تلاش ویژه‌ای برای افزایش سرمایه گذاری‌ها در بخش گردشگری دارند، گفت: بر همین مبنا میزان اعتبارات این بخش نسبت به پنج سال گذشته بیش از ۵ برابر شده است که دستاورد مهمی به شمار می‌رود. وی اظهار داشت: با تمام این اوصاف هنوز آذربایجان شرقی در حوزه هتل داری از شهر‌هایی مثل اصفهان و شیراز و تهران بسیار عقب است و باید بسیج عمومی و همگانی برای جبران این کمبود‌ها از سوی دولت و بخش خصوصی استان صورت پذیرد.

آبدار یادآوری کرد: مجموع تحت‌های اقامتگاهی آذربایجان شرقی هم اکنون ۱۰ هزار و ۶۸۰ تخت است که در مقایسه با اصفهان که بیش از ۳۳ هزار تخت دارد، گویای بسیاری از واقعیات می‌باشد.

 

انتهای پیام/ش

۳۰ هتل جدید در آذربایجان شرقی  دردست ساخت است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر