کد خبر: ۶۹۷۳۷۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

دبیر سومین همایش ملی هیدرولوژی گفت: سومین همایش ملی هیدرولوژی ایران ۲۶ تا ۲۸ شهریور ماه سال جاری در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،فاخری دبیر سومین همایش ملی هیدرولوژی در گفتگو با خبرنگاران گفت: توجه به رویداد‌های مرتبط با هیدرولوژی در سال‌های گذشته و نمود خشکسالی‌ها و سیلاب‌های اخیر؛ شناسایی جایگاه علم هیدرولوژی و نقش آن در جوامع انسانی در اکوسیستم‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی اظهار داشت: تغییر اقلیم، سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها، هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی، سیستم‌های هشدار سیل و مدیریت ریسک، داده کاوی و سنجش از دور در هیدرولوژی، هیدرولوژی و مدیریت حوزه‌های شهری و هیدرولوژی، محیط زیست و آب‌های غیر متعارف از جمله محور‌های اصلی این کنفرانس به شمار می‌آیند.

وی گفت: هیدرولوژی، اقتصاد و حکمرانی آب، هیدرولوژی و حفاظت از منابع آب، شبیه سازی و مدل سازی در هیدرولوژی، آب‌های ژرف، هیدرولوژی و سازه‌های علوم کشاورزی و فرهنگ و اخلاق آب از دیگر محور‌های این کنفرانس هستند.

فاخری فرد افزود: این همایش با همکاری انجمن هیدرولوژی ایران و با هدف ارائه آخرین یافته‌های علمی، تعامل اساتید و مسئولان اجرایی، محققان، کارشناسان و دانشجویان این عرصه برگزار می‌شود.

وی افزود: مهلت ارسال اصل مقالات تا دهم مرداد ماه و آخرین مهلت ثبت نام یکم شهریور ماه بوده و نتایج داوری ۲۵ مرداد ماه سال جاری اعلام می‌شود.

دبیر سومین همایش ملی هیدرولوژی با اشاره به برگزاری برنامه‌های جنبی در حاشیه این همایش از جمله جشنواره آب و رسانه اعلام کرد: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه همایش می‌توانند با شماره ۳۳۳۵۶۰۰۷ تماس گرفته و یا به وبسایت کنفرانس به آدرس www.۳ irhydro.tabrizu.ac.ir مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/ش

تبریز میزبان برگزاری سومین همایش ملی هیدرولوژی ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر