کد خبر: ۶۹۷۴۰۴۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی به تولید و تهیه آثار ارزشمند قرآنی تاکید کرد.

ضرورت تولید آثار فاخر در زمینه های قرآنیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محسن نصر پور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی امروز در جمع تعدادی از استادان و فعالان برجسته قرانی و دستگاه‌های مرتبط در حوزه ترویج فرهنگ و نشر اثار دینی و آیینی با اشاره به جایگاه و اهمیت والای قران کریم، بر تولید آثار فاخر در این زمینه تاکید کرد.
 
وی مهمترین دغدغه رسانه را امروز توجه به حوزه‌های مختلف مانندعظمت وجود پیامبر (ص) و اهل بیت علیهم السلام، نماز اول وقت، نماز جماعت و جمعه دانست و افزود:در خصوص  فروع دین و امر به معروف و نهی از منکر، زکات حج و روزه، معارف قرآن کریم و تدبر در آن، مناسبت‌های اعیاد و شهادت ائمه اطهار علیهم السلام و همچنین فرهنگ شهادت طلبی، ایثار، عاشورا، توسل و زیارت باید با اولویت ساختار‌های فارسی و با رعایت استاندارد‌های صدا و سیما در این زمینه‌های آثار فاخری با زبان هنر تولید شود.

وی گفت: در مرکز موسیقی و سرود صدا و سیمای خراسان رضوی ۷۰ اثر در سال تولید می شود که ۵۰ درصد این آثار به وجود مقدس علی بن موسی الرضا (ع) و فرهنگ و سیره رضوی اختصاص دارد.

وی افزود: ما آمادگی داریم که با امضای تفاهم نامه همکاری بتوانیم دغدغه‌های رسانه در حوزه توجه به معارف دینی و قرانی را بر طرف کنیم.

محمد محمدی قاری و فعال برجسته قرانی و مجری طرح تولید اثار فاخر در نهضت انشاد دینی و آوا‌های اسلامی هم در این نشست با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در اشاعه فرهنگ دینی و قرانی به مخاطبان گفت: امید است با اجرای این طرح بتوانیم در حوزه نشر آثار دینی و آیینی به جایگاه و توفیقات مطلوبی دست یابیم.

رونمایی از طرح تولید آثار فاخر در نهضت انشاد دینی و آوا‌های اسلامی و همچنین بیان دیدگاه‌ها و راهکار ها‌ی مناسب در حوزه ترویج آثار دینی و آیینی از دیگر برنامه‌های این جلسه بود.
 
انتهای پیام//ف.ح

 

تولید هفتاد اثر موسیقیایی در سال در صدا و سیمای خراسان رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر