کد خبر: ۶۹۷۶۵۳۹
گروه : اقتصادی » مسكن
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
کد خبر : ۶۹۷۶۵۳۹
وزیر دفاع مطرح کرد؛

امیرحاتمی گفت: تمام مجموعه‌های نیرو‌های مسلح برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از تمام ظرفیت‌ها از جمله انتقال پادگان‌ها از شهر‌ها استفاده خواهند کرد.

نیاز مسکن سربازان کشور را رفع می‌کنیم/ آمادگی کامل برای انتقال پادگان‌ها از شهرها داریمبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، امیرحاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با بیان اینکه در حوزه مسکن شاهد فعالیت‌های جدی هستیم، گفت: موضوع مسکن دغدغه بسیار مهمی برای تمام اقشار جامعه است و به همین دلیل برای دولت و رئیس جمهور یک اولویت به شمار می‌آید.

وی افزود: تمام فرماندهان نیرو‌های مسلح باید تلاش کنند که موضوع مسکن و تأمین آن را برای این نیرو‌ها فراهم کنند و ما با همکاری بنیاد تعاون بخشی از نیاز مسکن کارکنان دولت را تأمین کرده‌ایم.

امیرحاتمی اظهار کرد: سربازان و نیرو‌های مسلح امنیت سازان کشور هستند و آنها با در دست گرفتن جان خود از کشور دفاع می‌کنند، بنابراین ما باید در تأمین مسکن و معیشت آنها سهم داشته باشیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تأکید کرد: در مجموع کارکنان پس از ۱۵ سال خدمت، صاحب مسکنی می‌شوند که با مشارکت خودشان بانک‌ها و کمک سازمان ساخته شده است.

امیرحاتمی با بیان اینکه سالانه ۱۰ تا ۳۰ هزار نفر نیروی جدید وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند، گفت: به همین میزان به تعداد متقاضیان مسکن نیز افزوده می‌شود و برای آن‌ها برنامه داریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح اظهار کرد: تمام مجموعه‌های نیرو‌های مسلح از جمله ارتش، سپاه و وزارت دفاع برای ساخت این ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از تمام ظرفیت‌های موجود در این بخش از جمله انتقال پادگان‌ها از شهر‌ها و در اختیار قرار دادن اراضی آنها استفاده خواهند کرد.

وی بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی هم با همکاری بانک‌ها برنامه ساخت این ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را تسریع می‌کند و ما در این بخش ارتقای معیشت کارکنان را همواره در اولویت خود قرار خواهیم داد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: امیدواریم بتوانیم سهمی در تولید و رونق مسکن و همچنین اشتغال در این بخش داشته باشیم و در ۲ سال باقی مانده دولت بتوانیم گام مهمی در صاحبخانه شدن سربازان پای رکاب برداریم.

پروژه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت به پایان می‌رسد

امیرحاتمی،  وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان، مبنی بر جزئیات ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی گفت: مقرر شده است که برای ساخت این واحد‌ها کارگروه مشترکی بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تشکیل شود و ما بتوانیم از حداکثر اراضی خود برای ساخت این واحد‌ها استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: ساخت این ۱۰۰ هزار واحد در جریان برنامه‌های جاری وزارت دفاع برای خانه‌دار کردن نیرو‌های مسلح در دستور کار قرار گرفته است و ما باید تا ۲ سال آینده بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های خود بخشی از نیاز‌های مسکن در این حوزه را تأمین کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه تأمین مسکن تابع مؤلفه‌های متعددی است، گفت: آنچه در این طرح بسیار مهم به شمار می‌رود تخصیص زمین، کسب جواز و سایر مقدماتی است که باید با سرعت هر چه بیشتر انجام شود.

امیرحاتمی با اشاره به اینکه طرح ساخت ۱۰۰ هزار واحد بخشی از طرح حکمت نیرو‌های مسلح به شمار می‌آید، گفت: بنای ما آن است که در مدت ۱۵ سال از خدمت کارکنان آنها صاحبخانه شوند، بنابراین برای اجرای این طرح از بانک‌ها کمک گرفته شده و با پرداخت تسهیلات و تسریع در ساخت این واحد‌ها بتوانیم بخشی از عقب‌ماندگی‌های موجود در ساخت مسکن این کارکنان را جبران کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه نیرو‌های مسلح جزو زحمت‌کش‌ترین ارگان‌های کشور به شمار می‌روند و آنها بی‌ادعا و بدون سر و صدا امنیت را که از سخت‌ترین کار‌های جامعه به شمار می‌رود تأمین می‌کنند.

امیرحاتمی تصریح کرد: نیرو‌های انتظامی در مرز‌های کشور به ویژه در شمال غرب ایران ۶ ماه با ذخیره آب و غذا از کشور ایران پشتیبانی می‌کنند و امکان رسیدن آذوقه به آنها نیست، بنابراین وظیفه ما آن است که بتوانیم بخشی از دغدغه‌های معیشتی آنها را برطرف کنیم.

وی گفت: برای ساخت و تأمین مسکن این افراد بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را خود آنها پرداخت می‌کنند و ما تنها بستر‌های لازم برای خرید مسکن را برایشان فراهم می‌کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
حضرتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
سلام خدا قوت ببخشید من بیست سال خدمت دارم نه تا الان وام مسکن گرفتم نه زمین نه خونه هیچ و هیچ بخاطر نداشتن خونه و هزینه های بالا مجبور شدم از شهرم شیراز به دزفول منتقل بشم حالا این طرحی که امیر حاتمی گفتن چطوریه خدا کنه به درجه پایینها کارمندان هم نگاهی بشه دوباره از درجه بالاها شروع نکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
تو رو خدا پادگاناتونو ندين به شهرداري والا همون بلايي كه سر پارك لاله و ملت آورد سر پادگاناتون مياره
فقط صافش كنين مردم برن توش فوتبال بازي كنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
درودبرامیروفرمانده معظم وشجاع حاتمی.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر