کد خبر: ۶۹۷۷۲۸۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس:

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس گفت: برای سال جدید تحصیلی، تعدادی حق التدریس توسط این دانشگاه جذب خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمد جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در جلسه کمیته استانی بررسی صلاحیت متقاضیان تدریس در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، گفت: از مهر امسال، امکان جذب بازنشستگان به عنوان حق التدریس در این دانشگاه وجود ندارد.

وی پیش بینی کرد که امسال احتمال جذب حدود ۲۰۰ حق التدریس از بین فارغ‌التحصیلان جوان در این دانشگاه وجود دارد، گفت: هم اکنون هم نسبت اعضای هئیت علمی این دانشگاه نسبت به حق التدریس‌ها به مراتب کمتر است و به همین منظور باید از نیرو‌های حق التدریس استفاده کنیم.

جامعی با اشاره به تدوین دستورالعمل بررسی صلاحیت متقاضیان حق التدریس خطاب به اعضای کمیته استانی بررسی صلاحیت متقاضیان تدریس در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس بیان کرد: باید حساسیت ویژه‌ای در جذب و بکارگیری اساتید حق التدریس انجام شود، به طور قطع مصاحبه شما مهم است و باید در دانشگاه بهترین‌ها را با دارا بودن تجربیات مهارتی و آموزشی مناسب گزینش کرد.

رئیس دانشکده فنی شهید باهنر شیراز با بیان اینکه سابقه کاراجرایی و مهارتی مهمتر از سابقه آموزش است، بیان کرد: باید در کنار این شاخص‌ها توانایی انتقال مطالب و سوابق تحصیلی نیرو‌های جدید حق التدریس که قرار است جذب شوند نیز مورد توجه قرار گیرد.

جامعی گفت: بزرگترین مزیت دانشگاه فنی در این است که، افرادی که تربیت می‌شوند آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار دارند و باید در این راستا نیز استادی انتخاب شود که سابقه اجرایی متناسب با رشته مورد نظر را داشته باشد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با بیان اینکه نقش اصلی کیفیت بخشی در آموزش بر عهده استاد بوده و علیرغم پیشرفت‌های بسیار زیاد در حوزه تکنولوژی نقش استاد در آموزش کماکان بی بدیل است، افزود: کار تایید صلاحیت بسیار مهم است و باید این موضوع در تمام گروه‌ها با دقت و حساسیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام/م

حدود ۲۰۰ حق التدریس جدید جذب دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر