کد خبر: ۶۹۷۷۴۵۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان:

مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان گفت: امروز در شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود مصوب شد که این رودخانه جریان داشته باشد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مسعود میرمحمدصادقی مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان در خصوص وضعیت جریان آب زاینده رود و کشت بهاره کشاورزان اظهار کرد: پیرو درخواست صنف کشاورزان و به‌دنبال نامه استاندار اصفهان به وزیر نیرو در خصوص جاری بودن زاینده رود برای کشت بهاره شورای هماهنگی زاینده‌رود تشکیل شد و ادامه جریان آب را مصوب کرد.

وی افزود: باید هرگونه توزیع آب در شورای هماهنگی آبریز زاینده‌رود طرح و در آنجا تصمیم گیری شود، این شورا به ریاست وزیر نیرو و با حضور استانداران اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری و معاونین وزرای صنعت و معدن و تجارت کشاورزی و همچنین برنامه بودجه، محیط زیست و نمایندگان کشاورزان اصفهان و چهارمحال و بختیاری تشکیل می‌شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: این جلسه امروز برگزار شد و مصوب شد با توجه به بارش‌های خوب سال آبی جاری و میزان حجم سد زاینده رود توزیع آب بهاره انجام گیرد اما این توزیع چند خط قرمز مهم از جمله تأمین آب کافی برای شرب، صنعت و محیط زیست دارد.

میرمحمدصادقی اضافه کرد: هدف اصلی این بازگشایی آب حفظ و آبیاری باغات و کمک به حفظ اشجار و کشاورزی در استان اصفهان است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۷۸۳ میلیون متر مکعب آب پشت سد زاینده رود قرار دارد، اما این که دبی آب خروجی از سد چه میزان باشد در یک کمیته تصمیم گیری متشکل از آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی و ۱۵ نفر از صنف کشاورزان تعیین خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به این که کشت بهار انجام خواهد شد و رودخانه باز خواهد بود باید همه مردم نهایت همکاری را در صرفه جویی آب انجام دهند و همچنین کشاورزان هر تصمیمی را که کمیته مربوطه گرفت، رعایت و کمال همکاری را داشته باشند.

انتهای پیام/پ

بازگشایی آب حفظ و آبیاری باغات

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
صرفه جویی، صرفه جویی، و باز هم صرفه جویی اگر قدر این نعمت الهی را بدانید .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر