کد خبر: ۶۹۷۷۶۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶

رئیس‌جمهور آمریکا احتمال مطرح کردن موضوع مداخله خارجی در انتخابات این کشور با همتای روس خود درحاشیه نشست گروه ۲۰ را ضعیف دانست.

ترامپ: شاید درباره مداخله در انتخابات با پوتین حرف بزنمبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای احتمال مطرح کردن موضوع مداخله خارجی در انتخابات این کشور را با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در حاشیه نشست گروه بیست را ضعیف دانست.

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه «ان بی سی» در پاسخ به این سوال که آیا موضوع مداخله در انتخابات را مستقیما با پوتین در میان می‌گذرد گفت احتمال دارد.

مجری برنامه «میت د پرس» شبکه ان بی سی از ترامپ پرسید «آیا شما قصد دارید به او بگوید که اینکار را انجام ندهند؟» رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ گفت: ممکن است اگر شما دوست دارید من اینکار را انجام دهم، اینکار را خواهم کرد.

ترامپ در ادامه این مصاحبه اهمیت اظهارات اخیر خود در خصوص گوش دادن به اطلاعات منابع خارجی درباره یک رقیب انتخاباتی را در زمان انتخابات آتی این کشور را رد کرد. رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت این برداشت از اظهارات او درباره این که در واقع امر دعوت از پوتین برای مداخله مجدد در انتخابات این کشور است، نادرست است. ترامپ یادآور شد که رسانه‌های خبری اظهارات او را سوءتعبیر می‌کنند.

رئیس جمهور آمریکا پیشتر در مصاحبه‌ای با شبکه «ای بی سی» در پاسخ به این سوال که در صورتی که چین، روسیه یا دیگر کشور‌های خارجی تلاش کنند تا اطلاعات مخربی را درباره یک رقیب سیاسی در اختیار او قرار دهند، آیا او به اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا، اطلاع می‌دهد یا اینکه به آن اطلاعات گوش می‌کند، گفت: فکر می‌کنم هر دو کار را انجام می‌دهم. این مداخله نیست. این اطلاعات است. فکر می‌کنم آن (اطلاعات) را بگیرم. اگر متوجه شوم مشکلی در این خصوص وجود دارد سپس اف بی آی را در جریان قرار خواهم داد.

این در حالی است که آمریکا نزدیک به دو سال درگیر پرونده مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با عوامل خارجی بود و علی‌رغم پایان تحقیقات وزارت دادگستری در این خصوص، این موضوع همچنان از سوی قانونگذاران آمریکایی در دست بررسی است. اظهارات سال گذشته ترامپ در نشست هلسینکی  با پوتین درباره موضوع مداخله در انتخابات آمریکا سبب ایجاد جنجال در جامعه سیاسی آمریکا شد و انتقادات بسیاری را به همراه داشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر