کد خبر: ۶۹۷۷۷۶۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: ۷۸ طرح و ایده فناوری در قالب هسته فناور استان شناسایی و با دریافت تسهیلات اجرا می‌شوند.

۷۸ طرح فناوری استان اردبیل اجرا می‌شودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حبیب ابراهیم‌پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: برای این کسب و کار‌های فناورانه حوزه پارک علم و فناوری استان تسهیلات ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی با سود کم در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه توسعه شرکت‌های دانش بنیان با نگاه صادرات محور دنبال می‌شود، گفت: ۲۱ شرکت در این حوزه فعال هستند که در تولید محصولات صادرات محور فعالیت دارند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل ادامه داد: محصولات ۴۶ واحد پارک علم و فناوری اردبیل در حال تجاری سازی است که در آینده سبب اشتغال و ارزآوری بیشتر در استان می‌شود.

ابراهیم پور با بیان اینکه تلاش می‌شود هسته‌های فناور در لایه‌های جامعه نفوذ کرده و تأثیرگذار باشند، افزود: حمایت از محصولات و خدمات دانش بنیان برای تجاری سازی و همکاری با مراکز علمی و پژوهشی جهت هدایت نتایج پژوهش‌های کاربردی در ارائه محصولات و خدمات از اهداف و وظایفی است که از سوی پارک علم و فناوری دنبال می‌شود.

او گفت: علاوه بر این تمرکز بر صادرات کالا و خدمات دانش بنیان و توسعه خدمات علمی و فنی، اقتصادی و تجاری برای فناوران در راستای توسعه محصولات و خدمات دانش بنیان و تمرکز بر جذب و پذیرش ایده‌های نو و فناورانه از دیگر اهداف پارک‌های علم و فناوری است.

وی ترویج فناوری‌های کشاورزی را از اهداف اصلی پارک علم و فناوری استان اردبیل ذکر کرد و افزود: هر چند در سال‌های اخیر در شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و معرفی محصولات برند کوتاهی شده، ولی برخی از شرکت‌های حاضر در پارک اردبیل به مرحله تجاری سازی رسیدند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل همچنین با اشاره به برند سازی عسل اظهار داشت: با همکاری پارک علم و فناوری استان اردبیل، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و شرکت دانش بنیان تعاونی مهر کشاورزی اکسیر فرآوران سبلان مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل توافق نامه ایجاد آزمایشگاه مرجع عسل و فرآورده‌های تولیدی زنبور عسل با هدف تدوین استاندارد و توسعه آنالیز‌های استاندارد عسل در کشور امضا شد.

پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از مهم‌ترین ساختار‌های مؤثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار، توسعه و شکوفایی مؤسسات و شرکت‌های دانش بنیان هستند که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها و سایر مؤسسه‌های پژوهشی به فعالیت‌های فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن بعنوان یک نهاد فناورانه، افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت مؤسسه‌های متکی بر فناوری است.

منبع ایرنا

انتهای پیام/م

تلاش برای برندسازی عسل در اردبیل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر