کد خبر: ۶۹۷۷۹۷۷
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: اگر نارسنایی‌های مختلف نوآموزان بدو ورود به مدرسه به موقع تشخیص داده شود از بسیاری از مشکلات تحصیلی این دانش آموزان در آینده جلوگیری می‌شود.

تشخیص بموقع نارسایی نوآموزان از مشکلات تحصیلی آنان جلوگیری می‌کندبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،رشید قربانی صبح امروز در مراسم نمادین آغاز برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار داشت: تشخیص به موقع و درمان زود هنگام هدف اصلی این طرح است که اگر نارسایی کودکان به موقع تشخیص داده شود، قطعاً دانش آموزان با مشکل متعدد تحصیلی و سلامت جسمانی روبرو نمی‌شوند.

وی بحث غربالگری در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان را بسیار با اهمیت دانست و افزود: شناسایی و پیشگیری از معلولیت‌ها و مداخله بهنگام از جمله مزایا و اهداف این طرح است و تسهیل شرایط یادگیری دانش آموزان در آینده در گرو پیگیری مشکلات شناسایی شده آنان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان ادامه داد: طرح سنجش سلامت جسمانی دانش آموزان بدو ورود به ابتدایی یکی از ضروریات ثبت نام دانش آموزان است که با اجرا شدن این طرح شناسنامه سلامت برای دانش آموزان ارائه می‌شود.

قربانی یادآور شد: مهمترین بخش این طرح شامل سنجش بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی و جسمانی دانش‌آموزان اول ابتدایی است و دانش‌آموزان به همراه اولیای خود می‌توانند با مراجعه به ۱۶ پایگاه ثابت و سیار در طول تابستان در این طرح شرکت کنند.

وی از اولیا خواست تا با توجه به مهلت مقرر سه ماهه، فرزندان خود را برای تشخیص اولیه و شناسایی موارد مشکوک به پایگاه‌ها برده و از سلامت همه جانبه فرزندان خود اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان بیان کرد: این طرح تا آخر شهریور ماه ادامه دارد و حتی فرصت لازم برای بازماندگان تا آبان ماه پیش بینی شده تا بتوانند شناسنامه سلامت دریافت کنند.

انتهای پیام/ز

از مشکلات تحصیلی دانش آموزان جلوگیری می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر