کد خبر: ۶۹۷۸۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
کد خبر : ۶۹۷۸۰۶۲

جواد نوروزبیگی از عملکرد ضعیف در حوزه سینمای کودک و نوجوان انتقاد و جدیدترین فعالیت سینمایی خود را تشریح کرد.

انتقاد تهیه کننده سینما از عملکرد ضعیف سینمای کودکجواد نوروزبیگی تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص حمایت‌های کاربردی که می‌توان برای ارتقای اهداف جشنواره کودک و نوجوان به عنوان تنها تریبون سینمای کودک و نوجوان انجام داد، گفت: این جشنواره دولتی از بخش خصوصی عبور کرده است و چون در بخش خصوصی موفق نبوده از این رو کسی هم تمایل به سرمایه گذاری در این بخش ندارد.

وی افزود:کسانی که تمایل به سرمایه گذاری دارند در بخش موزیکال است که این بخش هم با ممیزی‌های زیادی روبرو می‌شود در نتیجه مسئولیت مستقیم گردن فارابی افتاده است، فارابی در ارتقای محصولات فرهنگی که مختص این رده سنی است فعالیت می کند و بودجه هم می‌گیرد اما درست هدایت نمی‌شود و سالهاست می‌بینیم در حوزه کودک فیلم شاخص وتاثیرگذار نداریم و ما هم که در سینما هستیم انگار باید با این مقوله خداحافظی کنیم.

 تهیه کننده سینما بیان کرد:خود من با وجود اینکه چند سال پشت سر هم در جشنواره کاندید بودم و کار می‌کردم، چون عملا کارکرد خودش را از دست داده و عملا به یک ویترین الکی تبدیل شده است دیگر تمایلی برای فعالیت در آن ندارم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خود سینما و تولید انبوه فیلم‌های کمدی و اجتماعی روی کم رنگ شدن سینمای کودک تاثیر نگذاشته است، عنوان کرد: سینمایی ها همیشه کار خود را انجام می دهند اما عوامل فیلم های سینمایی کودک باید اقدامی را در دستور کار قرار دهند و مانند گذشته پررنگ و فعال در این عرصه حاضر شوند.

نوروز بیگی گفت: آثاری که برای رده سنی کودک و نوجوان ساخته می‌شد همیشه از حمایت‌های خوبی برخوردار بود و کارگردان‌ها و تهیه کننده‌های بسیار خوبی داشتیم که متاسفانه کنار گذاشته شده و یا عملا پشیمان شده اند و کنار کشیدند.

وی گفت: مسیر سینمای کودک و نوجوان عوض شده و دیگر آن چیزی که فکر می‌کردیم نیست و در حال حاضر جشنواره‌ای است که رنگی ندارد و اگر گاهی می‌بینیم فیلم‌های این حوزه خودی نشان می‌دهد به همت افرادی مانند سید جواد هاشمی است. طی این سال‌ها حتی برندسازی هم نتوانستند بکنند و فقط سه یا چهار ماه مانده تا برگزاری جشنواره، تازه به فکر فعالیت می‌افتند که فقط بگویند کاری برای کودک و نوجوان کرده ایم.

این تهیه کننده در خصوص اینکه چطور می‌توان قابلیت جشنواره کودک و نوجوان را به خارج‌ از این مرز‌ها کشاند، بیان کرد: این امکان وجود ندارد چرا که عملکرد آن را می بینیم. آماری اعلام کنند که چند فیلم از مرز‌ها خارج شده است و توانسته موفق باشد. ما هرکدام جایزه ویژه‌ای در این حوزه در خارج از مرز‌ها گرفتیم، آن زمان‌ فعال بودیم و کار می‌کردیم  و حمایت می‌شدیم، اما در حال حاضر فارابی چیزی برای ارائه ندارد فارابی چه عملکردی می‌تواند در رابطه با کودک ارائه بدهد به جز اینکه مجبور است همین امسال هم هرچه از گذشته دارد جمع کند و بگوید جشنواره‌ای برقرار است. در این دوره و زمانه‌ای که باید برای رده سنی کودک و نوجوان به دلیل افزایش آسیب های فضای مجازی محصولات فرهنگی داشته باشیم،چیزی برای آن‌ها نداریم و انگار اهمیتی ندارد‌ ای کاش با هزینه جشنواره چند فیلم خوب می‌ساختند تا بتواند تاثیرگذاری بهتری داشته باشد.

نوروزبیگی با اشاره به جدیدترین فعالیت سینمایی خود گفت: در حال حاضر در حوزه پیش تولید «عنکبوت» به کارگردانی ابراهیم ایرج زاد هستیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر