کد خبر: ۶۹۷۸۴۲۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
در صحن علنی مجلس؛

نماینده مردم رباط کریم در مجلس از پاسخ‌های عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به صورت مشروط قانع شد.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به صورت مشروط قانع شد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس در صحن علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، ۳ تیرماه) در سوال خود از رحمانی‌فضلی وزیر کشور درباره عدم حضور ۹۵ درصد از مسئولان شهرستان رباط‌کریم و بهارستان در محل خدمت خود، گفت: از هیئت رئیسه مجلس این گلایه را دارم، چرا سوالی که در تاریخ ۱۶ خرداد سال ۹۶ طرح شده است و طبق آئین‌نامه داخلی مجلس باید ۱۰ روز بعد از عدم اقناع بنده در صحن علنی پارلمان مطرح می‌شده پس از دو سال طرح شده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه شهرستان بهارستان ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد اظهار کرد: این جمعیت برابر با جمعیت استان خراسان جنوبی که ۱۱ شهرستان دارد است این شهرستان بیش از استان‌های ایلام و سمنان جمعیت دارد در این شهرستان حدود ۱۲۰ هزار فقط دانش‌آموز داریم و در شهرستان رباط کریم و پرند نیز ۴۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس تصریح کرد: برخی از افرادی که در این شهرستان‌ها زندگی می‌کنند برای اشتغال به تهران می‌آیند و این شهرستان‌ها از محوری‌ترین شهرستان‌های تهران هستند و باید آنچه که در چشم‌انداز ۲۰ ساله درباره شهر تهران پیش‌بینی شده است نیز برای این شهرستان‌ها در نظر بگیرم.

نوروزی گفت: باید برای پیشرفت شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان با همکاری تمام ارکان تصمیم‌گیری نظام برنامه‌ریزی بهترین ملاک را برای حرکت به سمت آینده این استان را برنامه‌ریزی کنیم.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس با بیان اینکه همه مسئولان این شهرستان‌ها باید برای ارتقای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استان گام بردارند، بیان کرد: این ناشایست است که یک فرماندار یا شهرداری در یک شهرستان ساعت ۸ صبح از بالای شهر تهران (شهرک غرب) به شهرستان بیاید و ساعت یک یا دو منطقه را ترک کند آیا می‌شود شهرستان ۷۰۰ هزاره نفری و ۴۰۰ هزار نفری را اینگونه مدیریت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان یک شهرستان باید از بدنه اجتماعی آن منطقه انتخاب شوند افزود: ۳ معاون فرماندار این شهرستان‌ها هیچ کدام در محل خدمت خود مستقر نیستند. البته پس از طرح سوال از وزیر کشور فرماندار نیز تغییر کرد، اما همچنان برخی معاونان و برخی شهرداران در این شهرستان‌ها مستقر نیستند.

نوروزی با بیان اینکه آیا پسندیده است اداره انتظامی یک شهرستان در یک مدرسه قدیمی مستأجر باشد، گفت: امیدواریم آقای رحمانی فضلی دستور بدهند که مسئولان از فرزندان این شهرستان انتخاب شوند تا برخی مشکلات مرتفع شود.

این نماینده مجلس اعلام کرد که یک ماه به وزارت کشور فرصت می‌دهد تا مدیران اجرایی و مسئولان مناطق بهارستان و رباط کریم را از بین فرزندان آن شهرستان‌ها انتخاب کرده و مسئولان و مدیران در همان شهرستان اسکان داشته باشند.

سؤال نوروزی از عبدالرضا رحمانی فضلی، علت عدم استقرار ۹۵ درصد مسئولان شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در محل خدمت‌شان بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر