کد خبر: ۶۹۷۸۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
دادستان عمومی و انقلاب مشهد:

دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: مجموعه دادستانی آمادگی حل مسائل با صدور دستورات قضائی را خارج از فرایند مرسوم دارد.

دادستانی برای تسهیل پیگیری پرونده‌های محیط زبستی اعلام آمادگی می کندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  غلامعلی صادقی دادستان مشهد در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ضمن اشاره به موفقیت‌های زیست محیطی استان در بحث مدیریت پسماند‌های پزشکی استان و ساماندهی فاضلاب شهرک صنعتی چرم شهر، از تهیه برنامه کاهش آلودگی هوای کلان شهر مشهد ابراز خرسندی کرد و افزود: در خصوص ساماندهی فاضلاب‌های بیمارستانی، آبکاری و تصفیه خانه‌ها پیگیری‌های در خور تقدیری از سوی محیط زیست استان به سرانجام رسیده است.

 وی با این پیشنهاد که برای هم افزایی در پیشبرد اهداف و سیاستگذاری محیط زیستی استان ورود یک تیم پژوهشی مرتبط بسیار موثر خواهد بود، حمایت همه جانبه دادستانی مشهد در مواضع محیط زیستی استان را اعلام و افزود: مجموعه دادستانی آمادگی حل مسائل با صدور دستورات قضائی را خارج از فرایند مرسوم دارد و این امر باعث تسهیل در امر پیگیری پرونده‌های محیط زیست خواهد شد.

صادقی با انتقاد از رویکرد ضد محیط زیستی و سلامت عمومی گفت: یکی از دغدغه‌های دادستانی، ساخت و ساز‌های غیر استاندارد ارتفاعات جنوبی شهر مشهد است که در مباحث زیست محیطی بسیارتاثیر گذار بوده و علاوه بر افزایش آلودگی هوا، سایر ارکان محیط زیست را به خطر انداخته است.

وی با اشاره به اینکه تضمینی برای عدم ساخت ساز در حاشیه کمربند جنوبی پس از احداث جاده وجود ندارد تصریح کرد: مسئله محیط زیست مسئله سیاسی نیست و لازم است با قدرت در مقابل صاحبان قدرت و ثروت ایستادگی شود.

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان مشارکت اعضای سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی را در این خصوص یک فرصت دانست و خواستار توسعه بهره مندی از این ظرفیت‌های اجتماعی شد.

تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز در این دیدار گفت: حفظ فضا‌های زیستی ارتفاعات جنوبی اولویت اصلی است.

وی در خصوص تخلفات پروژه کمربند جنوبی و جلوگیری از تخریب و تصرف در ارتفاعات جنوبی شهر مشهد" گفت: با توجه به اینکه تا کنون هیچ گونه مجوز زیست محیطی در خصوص احداث یا بهره برداری از پروژه کمربند جنوبی توسط حفاظت محیط زیست صادر نشده است، لذا عواقب ناشی از هر گونه ساخت و ساز بر عهده کارفرمای پروژه خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زبست خراسان رضوی ضمن اشاره به موضوع گردشگری و طبیعت گردی به عنوان کارکرد اصلی منطقه جنوب شهر مشهد، اظهار داشت: توان اکولوژیک منطقه قابلیت اجرای طرح‌های توسعه را ندارد و در ارتفاعات جنوبی حفظ فضا‌های زیستی اولویت اصلی ماست که در صورت ارائه طرح‌های تفصیلی ارزیابی زیست محیطی قابلیت بررسی دارند.

این مقام مسوول ادامه داد: ارزش خدمات زیست بومی ارتفاعات جنوبی مشهد بسیار بالا است و طرح‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی در این منطقه صرفا" با رویکرد خدمات عمومی و گردشگری قابل توجیه است.

انتهای پیام//ف.ح

 

حفظ فضا‌های زیستی ارتفاعات جنوبی اولویت اصلی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر