کد خبر: ۶۹۷۸۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
کد خبر : ۶۹۷۸۹۲۲

مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی تمدید شد.

فرصت دوباره اهالی تئاتر برای شرکت در جشنواره امام رضا (ع)به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، به نقل از روابط عمومی بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع)، مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی در سال جاری تمدید شد.

اهالی تئاتر برای شرکت در چهاردهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر رضوی که به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود، می‌توانند آثار خود را تا دهم تیرماه جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

سبک زندگی و سیره امام رضا (ع)، توصیه و تأکید بر اخلاق رضوی، پرداختن به مفاهیم عالیه در فرهنگ رضوی با نگاه به مصادیق اجتماعی، سیره امام رضا (ع) در اشعار شعرا، نگاه عرفا و ادبای ایران از جمله محور‌های تعیین شده برای آثار این جشنواره است.

این رقابت در بخش‌های مسابقه نمایشنامه‌نویسی و نمایش‌های صحنه‌ای برگزار می‌شود. هر نویسنده در بخش نمایشنامه‌نویسی می‌تواند با ارائه حداکثر ٢ اثر در جشنواره شرکت نماید که نمایشنامه‌ها نباید در جشنواره‌های پیشین رضوی حائز رتبه یا مقام برتر شده باشند و آثار اقتباسی الزاماً می‌بایستی با ذکر منابع و خلاصه آن صورت گیرد.

‌در بخش نمایش‌های صحنه‌ای گروه‌های متقاضی می‌بایست ٥ عدد لوح فشرده اثر خود را در قالب DVD به همراه سوابق هنری کارگردان، طرح و گروه نمایشی و فرم تکمیل شده تقاضای حضور در جشنواره به دبیرخانه ارسال نمایند. آثاری که برای این دوره از جشنواره تولید شده باشند در اولویت انتخاب خواهند بود.

پیش از این، زمان اعلام شده مطابق فراخوان جشنواره پایان خردادماه اعلام شده بود که تا ۱۰ تیرماه تمدید شد. این رویداد هنری از مجموعه برنامه‌های هفدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است که به میزبانی استان آذربایجان شرقی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار می‌شود. طبق برنامه اعلام شده، مرداد ماه شاهد اختتامیه این جشنواره خواهیم بود.

علاقمندان و اصحاب فرهنگ و هنر می‌تواند برای شرکت در این رویداد‌های فرهنگی و هنری تا تاریخ مذکور از طریق پرتال portal.shamstoos.ir و با توجه به ملاک‌های تعیین شده در فراخوان جشنواره آثار خود را ارسال و درخواست خود را ثبت کنند.

هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) توسط بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در سال جاری در رشته‌های گوناگون و به میزبانی استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام // ف. م


تمدید مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر