کد خبر: ۶۹۷۹۲۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
کد خبر : ۶۹۷۹۲۵۳

یک نوجوان آمریکایی با پشتکار و انگیزه با پیاده روی از خانه تا مدرسه و از مدرسه تا خانه بیش از ۴۶ کیلوگرم وزن خود را کم کرد.

گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دوسال پیش «مایکل واتسون» بسیارچاق بود. پسری نوجوان با قد یک مترو ۹۳ سانتی متر و ۱۵۲ کیلوگرم وزن که به طرز وحشتناکی وزن او بالا می‌رفت. واتسون که این روز‌ها ۱۸ ساله است می‌گوید: «اعتماد به نفسم در آن زمان صفر بود»، اما تصمیم می‌گیرد که وزنش را کاهش دهد و طعنه و سرزنش دوستان نه تنها بی انگیزه اش نمی‌کند بلکه حالا او به عنوان نمونه موفق زبانزد همکلاسی‌ها و معلمانش شده است. او خودش را ملزم به یک پیاده روی روزانه کرد.

فرمول موفقیت نوجوانی که توانست ۴۶ کیلوگرم کم کند

داستان به قرار زیر است:
او که هر روز مسیر خانه تا مدرسه و مدرسه به خانه را پیاده روی می‌کند. این کار حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشید و جدا از این تعهد نیز تصمیم گرفت تغییراتی در رژیم غذایی خود به وجود آورد.
در باران و برف هم او به پیاده روی اش ادامه می‌داد.
گاهی در مدرسه همکلاسی هایش او را مسخره می‌کردند و از او می‌پرسیدند: «چانه ات چرا این شکلی شده است؟»
واتسون می‌گوید: «آن لحظه‌ها واقعا برایم درد آور بود و همین لحظه‌های درد آور باعث می‌شد که به پیاده روی ام ادامه دهم.»
حتی طوری شده بود که اگرمی خواست یک روز را به خودش مرخصی بدهد و با اتوبوس رفت و آمد کند، نمی‌توانست، چون نمی‌دانست که اتوبوس چه ساعت‌هایی می‌آید.

دست رد به کمک غیرکارشناسی!
در روز‌های بارانی مردم با خودروی خود کنار او توقف می‌کردند و می‌خواستند او را تا یک مسیری برسانند، اما او موافقت نمی‌کرد.

شاگرد فست فودی با اراده!
جدا از برنامه پیاده روی، واتسون تصمیم گرفت دررژیم غذایی خود نیز تغییراتی را ایجاد کند. اودلیل رژیم بد غذایی خود را داشتن شغل پاره وقت بعد از مدرسه در یک فست فود می‌دانست.
پسری که در آن زمان اعتماد به نفس کافی نداشت حالا با کاهش وزن خیلی راحت هرکسی را بخواهد بیرون دعوت می‌کند و اعتماد به نفس کافی دارد.

مدرسه از این داستان استفاده کرد
«ترنس جونز» که به عنوان کارشناس و مشاور در مدرسه فعالیت می‌کند به سی ان ان گفت داستان واتسون برای او جذاب بود. او گفت داستان واتسون درباره تغییرات شجاعانه یک انسان است که به نظر ما برای نوجوانان و جوانان دبیرستانی خیلی کمیاب است. تصمیم واتسون رسیدن به یک سبک زندگی سالم و ادامه این راه است.

هم اینک واتسون تصمیم دارد به آرزوی دیرینه اش که بازیگری است دست یابد.

واتسون می‌گوید در دو سال گذشته یک روز‌هایی اصلا کامل نبوده ام هر روز با خودم تکرار می‌کردم که امروز یک روز جدید است و در طول زمان نتیجه این شعار را در زندگی خودم دیدم. او عقیده دارد هر کسی که بخواهد می‌تواند این کاررا انجام دهد.

منبع: روزنامه خراسان

انتهای پیام/

داستان نوجوان سنگین وزنی که شاگرد یک فست فودی است و تصمیم می‌گیرد وزنش را کاهش دهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر