کد خبر: ۶۹۷۹۳۴۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
کد خبر : ۶۹۷۹۳۴۳
نیلی احمدآبادی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس دانشگاه تهران درباره اعزام دانشجویان به خارج از کشور و فرصت مطالعاتی توضیحاتی داد.

ضرورت اعزام دانشجو به دوره‌های کوتاه مدت/ هزینه اعزام دانشجویان به خارج کشور را دانشگاه پرداخت می‌کندمحمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: اعتباراتی که برای اعزام دانشجویان دکتری از طرف وزارت علوم اعلام شد، نسبت به سال گذشته تقریبا نصف شده و این موضوع ما را دچار مشکل کرده؛ با وجود شرایط اقتصادی نامناسب، دانشگاه تهران سعی کرده است لطمه‌ای به موضوعات دانشجویی وارد نشود.

وی ادامه داد: اعزام دانشجویان دکتری با توجه به تغییرات نرخ ارز مقداری کاهش داشته است و سعی کرده‌ایم  هزینه اعزام را تا حدی از بودجه دانشگاه تامین کنیم اما به دلیل افزایش قیمت ارز پشتیبانی از آن محدود است و تعداد کمتری را می‌توانیم اعزام کنیم.

رئیس دانشگاه تهران گفت: سعی می‌کنیم با دانشگاه‌های مختلف دنیا مذاکره کنیم تا زمانی که دانشجویان خارجی به ایران می‌آیند ما هزینه اقامت آنها را پرداخت کنیم و وقتی دانشجویان ما به آنجا می‌روند هزینه اقامت را آنها بپردازند که با چند دانشگاه به این تفاهم رسیدیم و همکاری ها از این نظر افزایش پیدا خواهد کرد.

نیلی احمدآبادی  ادامه داد: دانشجویانی که به خارج از کشور اعزام می‌شوند ارتباطات بین المللی را گسترش می‌دهند و یکی از بهترین سفیران کشور برای شناسایی کشور و توانمندی‌های آن به شمار می‌روند؛  همچنین اعزام دانشجو به دوره‌های کوتاه مدت با دانشگاه‌های خارج از کشور ضرورت دارد که ارتباط ما با مراکز علمی دنیا باید حفظ شود به همین جهت اعزام دانشجو در دوره‌های کوتاه مدت باید حفظ شود.

محدودیت ارزی در دوره‌های کوتاه مدت فرصت‌های مطالعاتی

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه  محدودیت‌های ارزی موجب شده است در عرصه اعزام دانشجو در دوره‌های کوتاه مدت فرصت مطالعاتی به خارج از کشور با محدودیت مواجه شود، گفت: محدودیت ارزی باعث شده است  آمار دانشجویان اعزامی کم و روند کاهشی را داشته باشد و بر اساس بودجه‌ای که در اختیار ما قرار می‌گیرد این اعزام در دانشگاه‌ها علی‌رغم محدودیت اعتبار صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ارز اختصاصی بانک مرکزی برای فرصت مطالعاتی دانشجویان همان ارز نیمایی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه ارز نیمایی در اختیار دانشگاه‌ها قرار نمی‌گیرد، هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

 نیلی احمدآبادی یادآوری کرد: خوشبختانه همکاری دانشگاه تهران با دانشگاه‌های فرانسه بسیار گسترش پیدا کرده؛ فعالیت‌های دانشگاه تهران با آژانس دانشگاه‌های فرانسه زبان AUF در واقع بستری است که به گسترش همکاری کمک می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر